Szczęsny bez szans. Lazio lepsze od Juventusu. Co za gol! [WIDEO]

FB
GIUSEPPE CACACE/AFP/East News
PIŁKA NOŻNA. Lazio sprawiło niespodziankę w meczu o Superpuchar i pokonało Juventus 3:1. Ozdobą spotkania był fenomenalny gol z rzutu wolnego Danilo Cataldiego.

Po raz drugi z rzędu mecz o Superpuchar Włoch został rozegrany w Arabii Saudyjskiej, tym razem w Riyadzie. W ciągu ostatnich 10 lat tylko trzykrotnie odbyło się one we Włoszech - cztery razy w Chinach, dwa w Katarze i dwa w Arabii Saudyjskiej.

W niedzielny wieczór Dawid pokonał Goliata. Lazio niespodziewanie wygrało z Juventusem 3:1. Wojciech Szczęsny musiał wyjmować piłkę z siatki już w 16. minucie, gdy pokonał go obrońca Luis Alberto. Stara Dama wyrównała jednak tuż przed przerwą dzięki trafieniu Paulo Dybali.

W drugiej części spotkania Juventus już nie miał odpowiedzi. Najpierw w 73. minucie prowadzenie Lazio dał Senad Lulić, a w doliczonym czasie gry mistrzów Włoch dobił fenomenalnym strzałem z rzutu wolnego Danilo Cataldi.