MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szczecińskie przedszkola są gotowe na rekrutację na rok 2023/2024. Prawie 13 tys. dzieci w wieku przedszkolnym

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Na rok szkolny 2023/2024 w publicznych przedszkolach w Szczecinie przygotowano 8370 miejsc w 338 oddziałach i 2730 miejsc w 110 oddziałach w szkołach podstawowych, które tworzą oddziały przedszkolne.
Na rok szkolny 2023/2024 w publicznych przedszkolach w Szczecinie przygotowano 8370 miejsc w 338 oddziałach i 2730 miejsc w 110 oddziałach w szkołach podstawowych, które tworzą oddziały przedszkolne. Andrzej Szkocki
Za kilka dni rozpoczną się zapisy do szczecińskich przedszkoli publicznych dla dzieci, które do przedszkola pójdą pierwszy raz.

6 marca rusza w Szczecinie rekrutacja do przedszkoli publicznych i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. W tym roku mamy w Szczecinie 12 883 dzieci w wieku przedszkolnym, w tym 2944 3-latków, 3224 4-latków, 3315 5-latków i 3510 6-latków.

- Mówimy tutaj o zameldowanych w gminie Szczecin. Pamiętać należy, że podczas rekrutacji bierzemy pod uwagę również miejsce zamieszkania. Dodatkowo są dzieci ukraińskie, które znajdują się w naszych placówkach oświatowych - mówi Iwona Potrykus, dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta w Szczecinie.

Na rok szkolny 2023/2024 w publicznych przedszkolach w Szczecinie przygotowano 8370 miejsc w 338 oddziałach i 2730 miejsc w 110 oddziałach w szkołach podstawowych, które tworzą oddziały przedszkolne. Łącznie na przedszkolaków czeka 11100 miejsc.

- W tym roku mamy przygotowane zabezpieczenie na 86 proc. chętnych do pójścia do placówek oświatowych - mówi Iwona Potrykus. - To jest bardzo dobry wynik, bo w poprzednich latach bywało tak, że mieliśmy tych miejsc tylko na 75 proc. Nasi dyrektorzy usłyszeli informację, że jeżeli będzie więcej osób chętnych i będzie potrzebne więcej miejsc, to jesteśmy w stanie przygotować dodatkowe miejsca. Często nam się pojawiają dzieci z innych gmin. Te inne gminy to, wbrew pozorom, gminy bliskie nam jak Przecław czy Mierzyn. Dzieci z tych gmin mogą być przyjęte, ale dopiero wtedy, kiedy po przeprowadzeniu rekrutacji jeszcze będziemy dysponować wolnymi miejscami.

W rekrutacji do przedszkoli mogą brać udział dzieci urodzone w latach 2017-2020 (tj. w wieku 3-6 lat) i zamieszkujące wraz z rodzicami na terenie Gminy Miasta Szczecin. Co ważne, w rekrutacji biorą udział tylko te dzieci, które dotychczas nie uczęszczały do przedszkoli publicznych lub oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych lub takie, które chcą zmienić placówkę.

Przed rekrutacją rodzice obecnych przedszkolaków muszą potwierdzić chęć kontynuowania nauki dziecka w wybranej placówce. Na złożenie stosownego wniosku u dyrektora swojej placówki mają czas do 5 marca. Tegoroczna rekrutacja na wolne miejsca w placówkach rozpocznie się 6 marca. Na wypełnienie wniosku i złożenie kompletu dokumentów rodzice będą mieli czas do 24 marca.

25 kwietnia do godz. 15 placówki podadzą do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński