MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szczecińskie instytucje przygotowały kulturalne propozycje na czas strajku nauczycieli

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
"Czerwony Kapturek" Pleciuga
Podczas strajku nauczycieli większość uczniów i przedszkolaków nie chodzi do szkół i przedszkoli, w związku z tym jest problem jak zagospodarować czas wolny. Naprzeciw tym potrzebom wyszło kilka instytucji kulturalnych w Szczecinie.

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie przygotował dodatkową bezpłatną ofertę dla dzieci. W dniach 10-12 kwietnia w Kinie Zamek wyświetlane są projekcje znanych i lubianych kreskówek. Projekcje odbywają się w terminach: 11 kwietnia o godz. 9, 11, 13. W piątek, 12 kwietnia, seans zaplanowano na godz. 9.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Książnica Pomorska w poniedziałki i środki o godz. 12 organizuje czytanie bajek dla dzieci. We wtorki i czwartki o godz. 12 będą lekcje biblioteczne dla młodzieży. W budynku w godzinach 8-15 dostępna jest sala gier planszowych (Sala im. Z.Herberta). Codziennie o godz. 11 odbywa się Młodzieżowa Akademia Wiedzy (Sala im. H. Markiewicza i Sala im. S. Badonia). W południe prezentowane są także tajniki konserwacji książek oraz prowadzone warsztaty "Jak mówić do rzeczy i do ludzi". Udział jest bezpłatny.

Muzeum Narodowe w Szczecinie zaprasza do zwiedzania wystaw stałych i czasowych. Na wybranych ekspozycjach w godzinach 10–13 dyżury będą pełnić kuratorzy lub edukatorzy. Bilety wstępu kosztują 1 zł, także dla osób dorosłych.

Teatr Lalek Pleciuga
uruchomił sprzedaż biletów on-line na spektakle grane w tygodniu. Do piątku, 12 kwietnia, zaprasza rodziców i opiekunów z dziećmi na spektakl "Czerwony Kapturek". Cena biletu 16 zł.

ZOBACZ TAKŻE: Strajk nauczycieli w Szczecinie. Wiemy, które placówki od poniedziałku będą strajkować [LISTA]

Czy mógłbyś zostać nauczycielem? Nie jest to takie proste! TEST predyspozycji zawodowych
Jeśli nauczyciele zgodnie z zapowiedziami rozpoczną 8 kwietnia strajk, w szkole może zabraknąć osoby, która zajmie się dziećmi. Pojawia się więc pytanie, co może zrobić rodzic, aby dziecko nie pozostało bez opieki. Eksperci z firmy inFakt wskazują cztery możliwe rozwiązania. PiS obiecuje: 500 plus na pierwsze dziecko, "13" emerytura dla najstarszych

Uwaga rodzice. Możecie sobie zapewnić wolny dzień w przypadk...

Kariera zawodowa nauczyciela przewiduje cztery podstawowe stopnie awansu. Pracę zaczyna się na stanowisku nauczyciela stażysty. Następnie można awansować na nauczyciela kontraktowego, mianowanego i dyplomowanego. Wraz z awansem rosną płace nauczycieli. Przedstawiamy minimalne zarobki nauczycieli zatwierdzone w rozporządzeniu Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Ile zarabia nauczyciel? Czy da się za to wyżyć? [ZDJĘCIA]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński