MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szczeciński Dom Sportu otwiera baseny. Kiedy skorzystamy z pływalni? Jakie będą zasady? - 18.06.2020

OPRAC.:
Sylwia Polachowska
Sylwia Polachowska
Od najbliższej soboty miejskie pływalnie w Szczecińskim Domu Sportu znów będą czynne. W związku z obowiązującym reżimem sanitarnym na basenach będzie mogła przebywać ograniczona liczba osób - informuje miasto.

Zakończyła się przerwa technologiczna na Floating Arenie oraz basenie 25m. Po przeprowadzeniu niezbędnych prac konserwatorskich niecki basenowe zostały napełnione wodą.

Pobrane próbki zostały przekazane do badań. Wyniki spełniają normy rozporządzenia Ministra Zdrowia, dlatego zgodnie z ustaleniami z sanepidem, od 20 czerwca br. baseny będą mogły zostać udostępnione mieszkańcom.

ZASADY KORZYSTANIA

Z uwagi na wytyczne rządu oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego dot. funkcjonowania basenów, na pływalniach będzie mogła przebywać ograniczona liczba osób (max. 4 osoby na torze). Oznacza to, że z Floating Areny jednocześnie będzie mogło korzystać max. 40 osób, a z basenu 25m max. 24 osoby.

Co ważne, minimum dwa tory na Floating Arenie oraz połowa basenu 25m zawsze będą dostępne dla mieszkańców.

- Przypominamy, że w związku z pandemią na teren SDS można wejść jedynie w maseczce ochronnej (należy ją nosić na korytarzach i w szatni). Na miejscu na użytkowników czekają płyny do dezynfekcji. Dla bezpieczeństwa, co druga szafka w szatni została wyłączona z użytkowania - informują miejscy urzędnicy.

Arkonka Szczecin

Inauguracja Arkonki. Nowe zasady i ceny na szczecińskim kąpielisku

Pływalnia Akademii Morskiej,  Ul. Starzyńskiego 9aBasen AM ma 25 m długości na 12,5 m szerokości, głębokość od 1,4 m do 1,8 m, 6 torów. Jest czynny w dni powszednie od godz. 6.15 do 22, w soboty od godz.7 do 21.15, w niedziele od godz. 7.45 do 21.15. Temp. wody wynoki ok. 27 - 28 stopni Celsjusza. Dopuszczalna ilość miejsc na basenie to 48 (po 8 miejsc na torze ). Czas jednej tury to 45 min. rzeczywistego pływania. Bilety na bieżące wejścia dostępne w szatni głównej. Cennik: w dni powszednie w godz. 6.15-15.35 - 9,zł / dni powszednie 16.20-20.25 - 12 zł / 45min., sobota i niedziela (dorośli) – 9 zł / 45min. sobota i niedziela (dzieci i młodzież za okazaniem ważnej legitymacji) - 8 zł/45min. Istnieje możliwość zakupu karnetów oraz wynajecia toru dla firm i osób prywatnych 80 zł + vat / 45min. za 1 tor, dla szkół i uczelni oraz innych podmiotów sfery budżetowej 70 zł+ vat / 45min.za 1 tor

TOP 8. Gdzie na basen w Szczecinie? Oto nasze propozycje!

Bądź na bieżąco i obserwuj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński