Szczecińska gala mistrzów sportu. Zobacz nagrodzonych

(dc)
Fot. Andrzej Szkocki
Ponad 100 szczecińskich zawodników i trenerów otrzymało dziś wieczorem wyróżnienia za sukcesy sportowe w 2008 roku.
Gala Sportowców w SzczecinieGala Sportowców w Szczecinie

Gala Sportowców w Szczecinie

Podczas Gali Mistrzów Sportu, która odbyła się w Teatrze Lalek "Pleciuga", prezydent Szczecina Piotr Krzystek wręczył nagrody pieniężne i wyróżnienia m.in. naszym olimpijczykom (na czele ze złotymi wioślarzami: Konradem Wasielewskim i Markiem Kolbowiczem) oraz działaczom. Został przyznany tytuł Mecenasa Sportu, który otrzymali: związany z lekkoatletyką Paweł Bartnik oraz Mariusz Pęski z PHU IDEE. Nagrodę Menedżera Roku odebrał Zbigniew Lipczyński z Akademickiego Związku Sportowego.

Lista nagrodzonych

Wyróżnienia Prezydenta Miasta:
1. Adrian Muzyczuk - Miejski Klub Pływacki - I MP Zimowe Juniorów (13 lat), I MP Letnie Juniorów (13 lat)
2. Magdalena Lesner - Miejski Klub Pływacki - 2 X 1 MP Młodzików (12 lat)
3. Tomasz Kościelny - Miejski Klub Pływacki - 1 MP Zimowe Juniorów (14 lat)
4. Marlena Łuczak - Miejski Klub Pływacki - 1 MP Zimowe Juniorów (16 lat)
5. Dawid Sobieszuk - Miejski Klub Pływacki - 1 MP Letnie Juniorów (13 lat)
6. Rafał Śliwka - Miejski Klub Lekkoatletyczny - brązowy medal Halowych Mistrzostw Europy
7. Arkadiusz Skrzypiński - Sopur Team/VOBIS Start - 1 miejsce w New York City Marathon
8. Władysław Wakuliński - KS Bryza - 2 miejsce w Zawodowym Rankingu w Kręglach Klasycznych
9. Katarzyna Brodacka - KS Scorpion - Mistrzyni Europy Juniorek w Boksie
10. Mariusz Linke - KS Linke Gold Team - Mistrz Europy w Grappling Ju-Jitsu Federacji World Kobudo
11. Maciej Linke - KS Linke Gold Team - Mistrz Europy w Grappling Ju-Jitsu Federacji World Kobudo
12. Robert Siedziako - KS Berseker' s Team - brązowy medal Mistrzostw Europy ADCC Submission Fighting
13. Kacper Narloch - Kickboxing Alkon - Międzynarodowy Mistrz Polski w Taekwondo
14. Szymon Grzywacz - Klub Karate Bodaikan - Akademicki Wicemistrz Świata
15. Marcin Parcheta - Nak Muay Tai - Mistrzostwo Świata w Muay Tai
16. Marta Najfeld - Aeroklub Szczeciński - 1 miejsce w Krajowych Zawodach Szybowcowych
17. Karol Porożyński - SEJK Pogoń - brązowy medal Mistrzostw Europy

Arkonia: mistrz Polski seniorów, mistrz Polski juniorów
1. Tomasz Bączkowski
2. Radosław Siewruk
3. Daniel Pepliński
4. Piotr Szymański
5. Michał Ulchurski
6. Paweł Ulchurski
7. Łukasz Król
8. Jan Martinek
9. Grzegorz Kołodziejski
10. Bartosz Szymański
11. Przemysław Chełmiński
12. Bartłomiej Gierałtowski
13. Michał Diakonow
14. Grzegorz Knap
15. Piotr Wójcik
16. Wojciech Leszek
17. Maciej Żelazny
18. Mateusz Turowski
19. Robert Sekuła

Miejski Klub Pływacki:
1. Marcin Jabłoński - Mistrz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży
2. Dawid Wróblewski - Mistrz OOM
3. Paweł Kleszczyński - Mistrz X2 OOM
4. Damian Nasiłowski - Mistrz X2 OOM

Miejski Klub Lekkoatletyczny:
1. Krzysztof Lewandowski - Młodzieżowy Mistrz Polski
2. Sandra Chukwu - MMP
3. Michał Mikulicz - Mistrz OOM

Akademicki Związek Sportowy:
1. Dawid Pacześ - Mistrz Polski Sen (dwójka bez sternika)
2. Łukasz Kardas - Mistrz Polski Sen (dwójka bez sternika)
3. Kamil Tarnowski - Młodzieżowy Mistrz Polski (czwórka bez sternika wagi lekkiej)
4. Maciej Trojnar - I MMP (czwórka bez sternika wagi lekkiej)
5. Szymon Fernholc - I MMP (czwórka bez sternika wagi lekkiej)
6. Wojciech Wiercioch - I MMP (czwórka bez sternika wagi lekkiej)
7. Konrad Purolczak - I MP Juniorów (dwójka podwójna wagi lekkiej)
8. Krzysztof Świerczek - I MP Juniorów (dwójka podwójna wagi lekkiej)

Wiskord:
1. Marcin Wolski - Mistrz Polski Juniorów
2. Tomasz Cieślak - Mistrz Polski Juniorów
3. Karol Niesterowicz - Mistrz Polski Juniorów
4. Wojciech Niesterowicz - Mistrz Polski Juniorów

Pozostali zawodnicy:
1. Tomasz Balcer - MKS "Gryf" Szczecin
2. Rafał Poper - MKS "Gryf" Szczecin
3. Małgorzata Wojtyra - KS Elektro-bud-bogo Szczecin
4. Dariusz Czyżowicz - KS "Ironman"
5. Adrian Szczepański - KS "Ironman"
6. Piotr Grzegórzek - KS "Ironman"
7. Jolanta Pawlak - Klub Sportowy Inwalidów "START"
8. Piotr Majka - Klub Sportowy Inwalidów "START"

Trenerzy:
1. Dariusz Czyżowicz - triathlon
2. Zbigniew Jardzioch - pływanie
3. Leszek Gołębiowski - pływanie
4. Mieczysław Nowakowski - pływanie
5. Piotr Lencewicz - pływanie
6. Bogdan Godras - kolarstwo
7. Tomasz Fiłka - wioślarstwo
8. Artur Jankowiak - wioślarstwo
9. Krzysztof Biegała - piłka wodna
10. Józef Kodłubaj - piłka wodna
11. Zdzisław Lipiński - lekka atletyka
12. Mieczysław Komorowski - lekka atletyka
13. Piotr Szczeszek - kajakarstwo
14. Artur Cholewa - KS Alkon - kickboxing
15. Piotr Juszczak - KK Bodaikan - karate
16. Piotr Bagiński - Berseker' s Team Szczecin - brazylijskie ju-jitsu
17. Siergiej Sobolev - tenis - KT Masters
18. Jarosław Duda - gimnastyka sportowa - MKS KUSY
19. Alicja Jardzioch - MKP (brak nagrody finansowej)
20. Bartosz Olszewski - MKP (brak nagrody finansowej)

Olimpijczycy:
1. Katarzyna Baranowska - pływanie - 8-me, 9-te miejsce Igrzyska Olimpijskie
2. Przemysław Stańczyk - pływanie - 19. IO
3. Mateusz Sawrymowicz - pływanie - 9. IO
4. Przemysław Czerwiński - lekka atletyka - 11. IO
5. Monika Pyrek - lekka atletyka - 5. IO
6. Marta Pihan - gimnastyka sportowa - 46. IO
7. Rafał Ratajczyk - kolarstwo torowe - 11. IO
8. Maria Cześnik - triatlon - 35. IO
9. Piotr Majka - wioślarstwo - 6. Igrzyska Paraolimpijskie
10. Jolanta Pawlak - wioślarstwo - 6. Igrzyska Paraolimpijskie
11. Marcin Matkowski - "Masters"

Trenerzy olimpijczyków:
1. Grzegorz Musztafaga - pływanie - Igrzyska Paraolimpijskie
2. Tomasz Kaźmierczak - wioślarstwo - Igrzyska Paraolimpijskie
3. Waldemar Antoni Mosbauer - kolarstwo torowe
4. Andrzej Stec - triathlon
5. Mirosław Drozd - pływanie
6. Krzysztof Krupecki - wioślarstwo
7. Piotr Kula - wioślarstwo
8. Wiaczesław Kaliniczenko - lekka atletyka
9. Krzysztof Chmielewski - lekka atletyka - Igrzyska Paraolimpijskie

Działacze sportowi:
1. Aleksandra Warska - MPS LA, Pedro' s Cup
2. Robert Terczyński - MPS LA, Pedro' s Cup
3. Andrzej Montwiłł - Prezes AZS
4. Józef Psujek - Dyrektor Miejski Klub Pływacki, Rada Sportu Gminy Miasto Szczecin
5. Grzegorz Szymkowiak - Prezes MKS KUSY, Sportu Gminy Miasto Szczecin
6. Longin Komołowski - Prezes KSI Start
7. Ryszard Stadniuk - Prezes Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich
8. Jacek Ciochoń, Wiceprezes KSI Start, Wydział Sportu i Turystyki UM Szczecin

Mecenasi:
1. Paweł Bartnik
2. Mariusz Pęski - PHU IDEE

Menedżer Roku
1. Zbigniew Lipczyński - Akademicki Związek Sportowy

Medaliści:
1. Marek Kolbowicz
2. Konrad Wasielewski
3. Renata Chilewska
4. Paulina Woźniak

Wideo

Komentarze 3

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
ooooo!!!prezydent-nieudacznik!!!!!!!
3A5AA1
KIEROWNIK SDS MIELCZAREK I JEGO DAMY ZA BRUD I SMRÓD NA BASENIE I HALI ZAŁOGA PIEC KOBIET NA ZMIANIE TYLKOSIEDZI CHODZI W CZASIE PRACY PO RYNKU NA KILINSKIEGO TAK PRACUJA DAMY SDS KIEDY NOWY DYREKTOR ROZLICZY SYLWESTRA 2008 PANA KIEROWNIKA DAC TEJ ZAŁODZE NAGRODE ZA SIEDZENIE I PISANIA WIERSZYKOW TAK TYRAJA
e
eeee
PŁUCIENIK NAGRODA ZA ROZWALENIA PIASTA
Dodaj ogłoszenie