Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szczecińska firma home.pl wkracza na kolejne europejskie rynki

red.
Firma ze Szczecina uruchamia sprzedaż usług internetowych w Bułgarii i na Węgrzech oraz zapowiada wejście na kolejne europejskie rynki.

Uruchomienie sprzedaży dla małych i średnich firm w dwóch nowych krajach to element strategii home.pl, zakładającej obecność na co najmniej piętnastu rynkach zagranicznych do 2025 roku. Na każdym z nowych, zagranicznych rynków firma już na starcie posiada najszerszy katalog rozwiązań biznesowych w chmurze. W ofercie znajdują się także m.in. narzędzia związane z obecnością w Internecie, e-commerce, bezpieczeństwem sieciowym czy wspierające zaawansowaną pracę grupową.

Na Węgrzech i w Bułgarii funkcjonuje ponad 1,1 mln małych i średnich firm. Kraje te są znane dzięki technologicznym start-upom o globalnym zasięgu. Pochodzą stamtąd m.in. pCloud, AImotive czy Prezi.

- Bułgaria i Węgry to kraje z wysokim wzrostem PKB i potencjałem w zakresie transformacji cyfrowej. W obu przypadkach strategie rządowe aktywnie wspierają rozwój sektora nowych technologii, a małe i średnie firmy są ich głównymi beneficjentami. Chcemy być ich partnerem w zakresie wykorzystania nowych technologii informatycznych - mówi Marcin Kuśmierz, prezes home.pl.

Firma oferuje usługi własne oraz kilkudziesięciu międzynarodowych dostawców oprogramowania w chmurze m.in. Dropbox, Google czy Microsoft. Wkrótce udostępni też cyfrowe materiały edukacyjne i konsultacje dla rodzimego biznesu.

- Na obu rynkach oferujemy wsparcie techniczne w lokalnych językach i rozwiązania dopasowane do potrzeb i realiów tam panujących - mówi Marcin Kuśmierz.

W drugim kwartale 2020 home.pl planuje uruchomić sprzedaż usług internetowych na rynkach czeskim i słowackim. Będzie to odpowiednio 5. i 6. rynek w Europie Środkowo-Wschodniej. Za granicą firma wykorzystuje międzynarodową markę IONOS.

Firma home.pl współtworzy Internet od 22 lat. Zajmuje się rejestracją domen internetowych, hostingiem stron www i utrzymaniem poczty elektronicznej. Przedsiębiorstwo świadczy swoje usługi klientom indywidualnym i przedsiębiorstwom. Obecnie zarządza ponad 1200 wydajnymi serwerami oraz ponad 200 urządzeniami sieciowymi zdalnie i na miejscu. Dzięki zapasowym serwerom zapewnia niezawodność, która przekłada się na ciągłość działania serwisów klientów.

Dziennik ekonomiczno-prawny określił szczecińską firmę jako pioniera polskiego internetu, jedną z najstarszych i najbardziej znanych firm internetowych w Polsce, która powstała w czasach, gdy z internetu korzystała garstka Polaków.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Kiedy w Polsce czterodniowy tydzień pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński