Szczecińscy żołnierze najlepsi wśród polskich sił specjalnych

Jacek Szustakowski polska-zbrojna.p
Zwycięzcy Grom Challenge, st. sierż. Mariusz Borychowski i st. kpr. Artur Pelo.
Zwycięzcy Grom Challenge, st. sierż. Mariusz Borychowski i st. kpr. Artur Pelo. Jacek Szustakowski polska-zbrojna.p
Odbyły się drugie zawody sił specjalnych na dawnym poligonie GROM w Czerwonym Borze. Żołnierze ze szczecińskiej "Dwunastki" zdobyli dwa pierwsze miejsca.

Reprezentanci 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej, którzy startowali w 13 turze, doskonale dali sobie radę. Zdobyli czołowe miejsca.

Jak podał portal polska-zbrojna.pl, zwyciężyła w bardzo trudnych zmaganiach para st. sierż. Mariusz Borychowski i st. kpr. Artur Pelo, a srebrny medal przypadł parze st. kpr. Błażej Król i szer. Grzegorz Skocelas.

Na trzeciej pozycji uplasowali się podporucznicy Piotr Bartoszewski i Rafał Serafin z krakowskiego 16 batalionu powietrzno-desantowego. Tegoroczne zawody zorganizowano dla uczczenia pamięci twórcy GROM-u, tragicznie zmarłego 16 czerwca 2012 r. generała Sławomira Petelickiego. Niejawną grupę reagowania operacyjnomanewrowego utworzył 13 lipca 1990 r. z polecenia premiera Tadeusza Mazowieckiego, ministra spraw wewnętrznych Krzysztofa Kozłowskiego i po akceptacji prezydenta Wojciecha Jaruzelskiego.

Był specjalistą od dalekiego rozpoznania i dywersji, brał udział w wielu tajnych operacjach za- granicznych. Tegoroczne zawody obejmowały bieg na dystansie 24 kilometrów ze specjalnym torem przeszkód i kilkoma za- daniami do wykonania. Rywalizowało w nich 77 dwu- osobowych drużyn.