Szczecińscy maturzyści zaczęli maraton egzaminów. Na...

  Szczecińscy maturzyści zaczęli maraton egzaminów. Na początek międzynarodowo [WIDEO]

  Małgorzata Klimczak

  Głos Szczeciński

  Głos Szczeciński

  Około 40 osób zdaje w Szczecinie międzynarodową maturę.
  Szczecińscy maturzyści zaczęli maraton egzaminów. Na początek międzynarodowo [WIDEO]
  1/7
  przejdź do galerii
  W Szczecinie uczniowie zdają międzynarodową maturę w II Liceum Ogólnokształcącym. Pierwsze egzaminy rozpoczęły się 1 maja i potrwają do 18 maja.

  Międzynarodową maturę we wszystkich krajach uczniowie zdają w tych samych terminach, dlatego nie pokrywają się one z maturą zdawana w polskich szkołach.

  Każdy uczeń zobowiązany jest do wyboru jednego przedmiotu z każdej z 6 grup przedmiotowych, których uczy się przez cały dwuletni cykl: 3 lub 4 przedmioty na poziomie rozszerzonym i 2 lub 3 przedmioty na poziomie podstawowym.

  W II LO uczniowie zdają: język podstawowy (najczęściej język ojczysty ucznia), drugi język: język angielski, język niemiecki, przedmioty społeczne: historia, geografia, ekonomia, nauki doświadczalne: biologia, chemia, fizyka, computer science, matematyka na trzech poziomach zaawansowania, sztuki wizualne.

  2 maja uczniowie z II LO pisali biologie i ekonomię. Ten drugi egzamin okazał się wymagający, ponieważ nikt nie wyszedł wcześniej sali egzaminacyjnej, jak to bywa z innymi przedmiotami.

  - Egzamin był zadziwiająco łatwy, niemniej i tak zabrakło mi czasu - mówi Denis Husak, maturzysta.

  Okazuje się, że półtorej godziny to za mało czasu.

  - Do napisania są cztery eseje, dlatego rzadko kiedy udaje się wyjść wcześniej z tego egzaminu. Przydałoby się więcej czasu - mówi Oliwia Poterucha, maturzystka.

  Zdecydowanie najłatwiejszym przedmiotem na egzaminie jest dla uczniów język angielski.

  - Z tego względu, że wszystkie przedmioty mam my prowadzone w tym języku, jest to dla nas język naturalny i egzamin z niego jest dla nas formalnością - mówi Denis.

  Uczniowie do egzaminu przygotowują się przez dwa lata, bo tyle trwa program matury międzynarodowej. Oczywiście przed egzaminem uczniom towarzyszy stres.

  - Największy jest przed samym egzamin, potem, już w trakcie, stres mija - mówi Paweł Świderski, maturzysta.

  IB Diploma Programme to dwuletni cykl kształcenia przeznaczony dla młodzieży w wieku 16-19 lat, realizowany przez dwa ostatnie lata szkoły ponadgimnazjalnej. Kurs kończy się egzaminami przygotowującymi uczniów do podjęcia nauki na uczelniach całego świata oraz w Polsce.

  W czwartek rozpoczynają się matury dla pozostałych uczniów. Potrwają do 26 maja. Każdy maturzysta musi obowiązkowo zdać trzy egzaminy pisemne: język polski i matematykę na poziomie podstawowym i język obcy nowożytny (poziom podstawowy) oraz dwa egzaminy ustne z: języka obcego i polskiego.  Czytaj treści premium w Głosie Szczecińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.gs24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Zdjęcia ze Szczecina

  Wideo ze Szczecina

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GS24 poleca:

  NAUCZYCIEL NA MEDAL Głosuj na najlepszych nauczycieli i szkoły

  NAUCZYCIEL NA MEDAL Głosuj na najlepszych nauczycieli i szkoły

  Nasze Dobre z Pomorza 2018 | Głosowanie zakończone

  Nasze Dobre z Pomorza 2018 | Głosowanie zakończone

  SPORTOWIEC ROKU | Zgłoś najlepszego sportowca!

  SPORTOWIEC ROKU | Zgłoś najlepszego sportowca!