Szczecinianie zwyciężają w finale! Lowlanders - Husaria 19:20

MH
Husaria Szczecin po dramatycznej końcówce pokonała gospodarzy meczu.
Husaria Szczecin po dramatycznej końcówce pokonała gospodarzy meczu. Archiwum / Sebastian Wołosz
Husaria Szczecin pokonała w finale ligi PLFA I Lowlanders Białystok 20:19 po niezwykle dramatycznej końcówce spotkania i wywalczyła awans do Top Ligi Futbolu Amerykańskiego w Polsce.

Obydwa zespoły przystąpiły do tego meczu, jako niepokonane w lidze. Lepiej mecz zaczęli gospodarze, którzy w pierwszej kwarcie zdobyli aż 13 punktów. Szczecinianie nie potrafili znaleźć sposobu na dobrze zorganizowanych graczy z Białegostoku.

Husaria szybko się otrząsnęła i w drugiej kwarcie zdobyła 6 punktów, jednak Lowlanders również zaliczyli przyłożenie i podwyższyli swoje prowadzenie do stanu 19:6.

W trzeciej części meczu żadna z drużyn nie była w stanie zdobyć punktów i przed ostatnią częścią meczu to gospodarze byli w lepszej sytuacji w kontekście wywalczenia awansu.

Jednak w czwartej kwarcie goście ze Szczecina pokazali prawdziwą klasę i ducha walki. Zdobyli 14 punktów zaliczając jedno z przyłożeń na dwie minuty przed końcem meczu! Tym samym rzutem na taśmę objęli prowadzenie w spotkaniu i zwyciężyli wielki finał I ligi PLFA czym sprawili ogromną radość grupie kibiców, która przyjechała z nimi prosto ze Szczecina.