Szczecinianie wygrali w finale wojewódzkich rozgrywek

dc
Piłkarze Hutnika (pomarańczowo-czarne stroje) w nagrodę za zwycięstwo zagrają z Zawiszą Bydgoszcz w rundzie przedwstępnej PucharuPolski na szczeblu centralnym. Fot. Krzysztof Cichomski
Karne dla Hutnika. W nagrodę zagra z Zawiszą.

W finale na szczeblu województwa rozegranym w Policach Hutnik Szczecin wygrał po rzutach karnych z Gwardią Koszalin 4-2. Po 90 i 120 minutach było 1:1.

Mecz był słaby. Stroną przeważającą była Gwardia. I w 35 minucie objęła prowadzenie. Leszek Pazdur ograł z boku pola karnego jednego z przeciwników, wbiegł z pole karne i pokonał bramkarza Hutnika, Macieja Reszkisa.

Jednak Hutnik zdołał wyrównać tuż przed przerwą po bramce zwykle niezawodnego Grzegorza Guni.
W 80 minucie sam na sam z bramkarzem Hutnika znalazł się Roman Grodzicki, ale nie wykorzystał okazji. W 85 minucie z kilku metrów głową na bramkę koszalinian uderzał niepilnowany Michał Białecki, lecz
nie zdołał posłać piłkę do siatki.

Sędzia zarządził dogrywkę. Nie przyniosła rozstrzygnięcia i o wyniku zadecydowały rzuty karne. Hutnik wygrał w nich 4-2.