MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szczecin: Zatrzymana oszustka, która wyłudzała telefony komórkowe w całej Polsce

mdr
Kryminalni z komisariatu na Niebuszewie zatrzymali 23-letnią kobietę, która przy pomocy fałszywych dokumentów wyłudzała telefony komórkowe. Ze wstępnych ustaleń kryminalnych wynika, że działała na terenie całego kraju.

Teraz najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Personel jednego ze szczecińskich salonów telefonii komórkowej powiadomił policjantów, że jest u nich młoda kobieta, która najprawdopodobniej na podstawie fałszywych dokumentów chce zakupić telefon komórkowy. Na miejsce pojechał policjant po cywilnemu. Chwilę obserwował kobietę, gdy kupowała telefon. Kobieta została zatrzymana.

Podczas przeszukania okazało się, że posiada przy sobie sfałszowane dokumenty m.in. upoważnienie do reprezentowania innej osoby. Dokumenty były zatwierdzone przez kancelarię notarialną. Miała też kserokopie nie swoich dowodów osobistych oraz sfałszowane faktury.

W trakcie policjanci szukali informacji w innych punktach sprzedaży. Okazało się, że 23-latka na terenie Szczecina nie po raz pierwszy dokonała takiego oszustwa. na razie udało się potwierdzić trzy oszustwa, jak również fakt, że kobieta nielegalny proceder prowadziła również na terenie innych województw. Trwa ustalanie dalszych danych.

Komendant komisariatu policji Szczecin Niebuszewo wystąpił do prokuratury z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie zatrzymanej. Prokurator do wniosku się przychylił, a sędzia postanowił, że kobieta najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński