Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szczecin: Woda jak krew w cieku przy ul. Pomorskiej. Czuć padlinę

Anna Folkman
Anna Folkman
- Wciąż jesteśmy wręcz bombardowani nowymi doniesieniami o zanieczyszczeniach - od jednego z naszych czytelników otrzymaliśmy przerażające zdjęcia, ktoś zanieczyścił ciek wodny (częściowo idący pod ziemią) jakąś substancją, która wygląda jak krew - informują członkowie Klubu Kniejołaza. Sprawą już zajął się Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska.

- Zanieczyszczenie jest ogromne, ponieważ przebarwieniu uległ cały strumień - czytamy dalej w poście Klubu Kniejołaza. - Problemem jest to, że wody w tym cieku nikt nie oczyści, będzie musiała sobie z tym poradzić przyroda a jak wiemy, mamy susze i będzie to dla niej problem (brak rozcieńczenia składników, rozwój mikroorganizmów beztlenowych) - jeśli jest to sztuczny barwnik, to na pewno jeszcze go zobaczymy na powierzchni.

ZOBACZ TEŻ:

Okazuje się, że na miejsce została wezwana straż miejska i Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Szczecinie, zostały pobrane próbki.

Zgłoszenie o zanieczyszczeniu cieku Niedźwiedzianka przy ul. Pomorskiej w Szczecinie substancją koloru czerwonego o silnym zapachu padliny, wpłynęło 25 czerwca w godzinach popołudniowych.

- Na miejsce zdarzenia udał się patrol strażników miejskich, wykonano dokumentację fotograficzną zanieczyszczonego cieku a następnie asystowano podczas kontroli przedstawicielowi WIOŚ - informuje Joanna Wojtach ze straży miejskiej. - Z dużym prawdopodobieństwem stwierdzono, że wyciek pochodził z pobliskiej firmy o profilu spożywczym. Przez pracownika ochrony wezwano w trybie pilnym do stawienia się na miejsce zdarzenia dyrektora technicznego, który przyznał iż w firmie doszło do awarii kolektora zrzutowego i część nieczystości powstałych w wyniku procesu technologicznego mogła się wydostać za poza teren firmy.

Za spowodowanie zanieczyszczenia został nałożony na osobę odpowiedzialną za sprawy techniczne w firmie mandat karny w maksymalnej wysokości.

Inspektor WIOŚ w Szczecinie dokonał oględzin cieku około godz. 16, pobrano próbkę wody i przekazano ją do Centralnego Laboratorium Badawczego Oddział w Szczecinie Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

ZOBACZ TEŻ:

- Z informacji otrzymanych od pracownika Spółki Animex wynika, że w godzinach popołudniowych nastąpiła awaria systemu kanalizacji zlokalizowanej w Zakładzie Animex w Szczecinie. Awaria ta polegała na braku drożności kanalizacji przemysłowej, co spowodowało przebicie się ścieków przemysłowych do kanalizacji deszczowej. 26 czerwca rozpoczęto kontrolę interwencyjną w zakładzie Animex Foods Spółka z o.o. S.K. Oddział w Szczecinie - informuje WIOŚ.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Jaką pić wodę, by ugasić pragnienie, uzupełnić elektrolity i wspomóc prawidłowy metabolizm? Zobacz, czym wyróżniają się różne rodzaje wody do picia, kiedy są polecane, a kiedy ich unikać.

Co najlepiej nawadnia organizm? Woda mineralna, alkaliczna, ...

ZOBACZ TEŻ:

Filarem systemu dostarczania wody jest jedna z najnowocześniejszych w Europie oczyszczalnia „Pomorzany”. Jej uruchomienie pozwoliło wykreślić Szczecin z niechlubnej listy największych trucicieli Bałtyku. Co więcej - każdy dzień jej funkcjonowania sprawia, że woda w Odrze, Jeziorze Dąbie i Zalewie Szczecińskim staje się coraz czystsza. Potwierdzają to prowadzone przez ekologów obserwacje. Rejon niegdyś mocno zdegradowanego ekologicznie dorzecza Odry i Zalewu Szczecińskiego ulega widocznemu odrodzeniu - powracają tu m.in. nie widziane od dawna gatunki ryb i roślin. Nic dziwnego – ścieki po oczyszczeniu w oczyszczalni „Pomorzany” mają lepsze parametry, niż płynąca w tym samym miejscu woda w rzece.Całkowite zużycie wody w Szczecinie kształtuje się na poziomie ok. 20 mln m3 rocznie, co daje średnio ok. 60 tys m3 na dobę.Czytaj więcej >>>

Skąd pochodzi "kranówka" w Szczecinie? Sprawdziliśmy [ZDJĘCIA]

ZOBACZ TAKŻE: Kulisy zdrowia: Lodowate kąpiele. Dlaczego warto morsować?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński