MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szczecin w świątecznym nastroju. Festiwal kolęd w Pałacu Młodzieży [wideo]

Abdrzej Szkocki
W Pałacu Młodzieży odbył się XV Festiwal Piosenki Bożonarodzeniowej Szkół i Przedszkoli Miasta Szczecina 2013/2014 na etapie rejonowym.
W Pałacu Młodzieży odbył się XV Festiwal Piosenki Bożonarodzeniowej Szkół i Przedszkoli Miasta Szczecina 2013/2014 na etapie rejonowym. Abdrzej Szkocki
W Pałacu Młodzieży odbył się XV Festiwal Piosenki Bożonarodzeniowej Szkół i Przedszkoli Miasta Szczecina 2013/2014 na etapie rejonowym.

Wczoraj od godziny 9.00 do 15.00 trwały przesłuchania kolęd i pastorałek bożonarodzeniowych.

Konkurs został podzielony na 3 kategorie wiekowe. Pierwszą grupę stanowili przedszkolacy i uczniowie szkół podstawowych klas I-III. W grupie drugiej prezentowali się uczniowie szkół podstawowych klas IV-VI. Ostatnia kategoria wiekowa to gimnazjaliści.

- W tym roku podczas przesłuchań mogliśmy usłyszeć 65 kolęd i pastorałek w wykonaniu zarówno zespołów muzycznych jak i solistów - powiedziała nam pani Monika Wilczyńska, jedna z organizatorek.

W trakcie przerwy mogliśmy podsłuchać przygotowania uczestników. Większość dzieci przegotowała tradycyjne polskie kolędy, jak: Cicha noc, Lulajże Jezuniu, czy Dzisiaj w Betlejem.

Chociaż nie zabrakło też wesołych, mniej znanych pastorałek.

Zmagania uczestników oceniało jury, które bacznie przysłuchiwało się wykonaniom i wystawiało swoje opinię.

- Pod uwagę bierzemy dobór repertuaru, emisję głosu oraz wrażenia artystyczne. Osobno oceniamy solistów i zespoły. Wyniki dostępnemu jutro o 13 - powiedziała nam Natalia Celer, członkini jury.

Piosenki bożonarodzeniowe były wykonywane zazwyczaj przy akompaniamencie fortepianu, gitary lub po prostu z podkładem magnetofonowym. Nie zabrakło różnych przebrań, którymi dzieci zachwycały jurorów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński