Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szczecin: W nocy usłyszeli stukanie w kadłub statku. Mężczyzna był w wodzie i prosił o pomoc

Anna Folkman
Anna Folkman
Jaroslaw Jakubczak / Polskapresse
Mężczyznę, który topił się w Odrze, udało się uratować dzięki szybkiej pomocy świadków i szybkiej interwencji ratowników medycznych.

- W nocy z 2 na 3 lipca otrzymaliśmy wezwanie do mężczyzny, który topił się w Odrze niedaleko ul. Jana z Kolna - informuje Paulina Targaszewska, rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. - Na miejsce natychmiast został wysłany zespół ratownictwa medycznego. Okazało się, że ok. 30-letni mężczyzna, który przebywał w wodzie pukał w kadłub jednostki zacumowanej przy brzegu i prosił o pomoc.

ZOBACZ TEŻ:

WOPR: zaczęli sezon nad wodą od szkolenia policjantów [ZDJĘCIA]

Na statku przebywali najprawdopodobniej turyści z Niemiec, którzy jako pierwsi udzielili pomocy tonącemu mężczyźnie. Udało im się rzucić mu linę, którą podtrzymywali go na powierzchni wody.

- Nie byli jednak w stanie samodzielnie wyciągnąć mężczyzny. Udało się to zrobić dopiero wspólnymi siłami – świadków zdarzenia i ratowników medycznych WSPR w Szczecinie Artura Bociańskiego i Łukasza Kulicza - dodaje Targaszewska. - Pacjent był wycieńczony, stracił przytomność, został zabezpieczony i przewieziony do szpitala.

ZOBACZ TEŻ:

Postawa świadków jest godna naśladowania. Nie bądźmy obojętni, jeśli ktoś potrzebuje pomocy.

- Jeśli widzimy, że ktoś tonie, nie wskakujmy natychmiast do wody, bo może się okazać, że zaraz zwiększy się liczba tonących i potrzebujących pomocy… - podkreśla Paulina Targaszewska. - Najpierw – podobnie jak świadkowie tego zdarzenia – rzućmy tonącemu coś, co pozwoli utrzymać mu się na powierzchni wody. Może to być koło ratunkowe, dmuchana zabawka plażowa, a nawet plastikowa butelka. Idealnie, gdyby taki przedmiot był przywiązany do sznura czy liny, którą będziemy trzymać. Dzięki temu łatwiej będzie tonącego wyciągnąć na brzeg. Niezwłocznie wezwijmy także pomoc telefonując pod numery alarmowe: 112, 999 lub 984 (WOPR).

ZOBACZ TEŻ:

Tak było w 2018 roku:

Od początku czerwca w naszym regionie utonęło 18 osób. Według danych komendy głównej policji od 1 kwietnia w całym kraju utonęło ponad 300 osób. Czarny weekend, to 3-5 sierpnia, gdy życie w wyniku kąpieli straciło 30 osób. Czytaj więcej >>>Zobacz również wideo: Rosnąca liczba utonięć w Polsce: jak zapobiec tragedii? <iframe src="//get.x-link.pl/5dd0b04b-6795-3aab-d9da-72eeff0e1625,40cf150a-9074-e126-1622-0a4fbce0f5cc,embed.html" width="854" height="480" frameborder="0" webkitallowfullscreen="" mozallowfullscreen="" allowfullscreen="" allow="autoplay; fullscreen" scrolling="no"></iframe>

Utonięcia w Szczecinie, Stargardzie i regionie. Pobijemy rek...

od 7 lat
Wideo

Jakie są najczęstsze przyczyny biegunki u dorosłych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński