MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szczecin. Szkoły specjalne i poradnie psychologiczne działają inaczej

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Od 6 do 10 kwietnia 2020 r. została ograniczona działalność placówek oświatowych, które do tej pory funkcjonowały w normalnym trybie.

Ograniczenie to dotyczy: specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych, poradni psychologiczno-pedagogicznych, przedszkoli i szkół specjalnych zorganizowanych w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej oraz szkół specjalnych funkcjonujących w młodzieżowych ośrodkach socjoterapii.

Do tej pory ośrodki te pracowały normalnie, mimo że większość placówek oświatowych przeszła na nauczanie zdalne. W obecnej sytuacji konieczne są także zmiany w wyżej wymienionych placówkach.

W sytuacji epidemii prowadzenie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej na dotychczasowych zasadach w przedszkolach i szkołach funkcjonujących w podmiotach leczniczych jest niemożliwe m.in. z powodu wprowadzenia zakazu odwiedzin w szpitalach czy objęcia szpitala kwarantanną.

Jeśli chodzi o funkcjonowanie specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych oraz ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych to wiele jednostek systemu oświaty, za zgodą organu prowadzącego, zawiesiło swoją działalność na podstawie innych przepisów, a dzieci i młodzież pozostawały pod opieką rodziców. W związku z tym, funkcjonowanie tych ośrodków zostanie ograniczone.

Młodzieżowe Ośrodki Socjoterapii będą nadal zapewniały opiekę i wychowanie oraz oddziaływania socjoterapeutyczne w grupach wychowawczych funkcjonujących w tych ośrodkach. Natomiast ograniczenie dotyczy szkół funkcjonujących w ośrodkach socjoterapii. Szkoły te, są jednak zobowiązane prowadzić kształcenie na odległość.

Poradnie psychologiczno-pedagogiczne, w tym poradnie specjalistyczne, będą realizowały swoje zadania zdalnie lub w inny sposób uzgodniony z organem prowadzącym.

Poczytaj, pooglądaj, dowiedz się więcej

ZOBACZ TEŻ:

ZOBACZ TEŻ:


  • COMPONENT {"params":{"text":"Podejrzewasz, że masz koronawiursa? ","id":"podejrzewasz-ze-masz-koronawiursa"},"component":"subheading"}
  • COMPONENT {"params":{"text":"Ilu jest zakażonych? ","id":"ilu-jest-zakazonych"},"component":"subheading"}
  • Zobacz koniecznie:

warto wiedzieć:


Bądź na bieżąco i obserwuj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński