Szczecin. Przyszli na sesję, a tu nie ma radnych. Tak...

  Szczecin. Przyszli na sesję, a tu nie ma radnych. Tak jeszcze nie było

  Zdjęcie autora materiału
  Marek Jaszczyński

  , Marek Rudnicki

  Aktualizacja:

  Głos Szczeciński

  Szczecin. Przyszli na sesję, a tu nie ma radnych. Tak jeszcze nie było
  1/16

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  Nie odbyła się z powodu braku radnych. Na zaplanowaną na dziś sesję nadzwyczajną nie przyszli radni klubu Bezpartyjni, PiS i SLD.
  Wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej złożyli radni Platformy Obywatelskiej. Rada miała debatować nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego.

  Pierwszy raz w historii Rady Miasta Szczecina zwołana sesja formalnie nie dobyła się, gdyż została zbojkotowana przez część radnych. Dzięki nieobecności radnych PiS i Niezależnych nie było kworum.  Była to sesja nadzwyczajna zwołana na wniosek radnych Platformy Obywatelskiej w kontekście budowy pomnika Prezydenta Lecha Kaczyńskiego na posesji NSZZ Solidarność przy al. Wojska Polskiego.

  Uchwała o budowie pomnika została przegłosowana przez radnych 25 lipca 2015 r. Wówczas, na wniosek śp. radnego Piotra Jani (późniejszego wojewody zachodniopomorskiego) nie było dyskusji.

  Uchwałę zakwestionowali po głosowaniu radni PO i skierowali do wojewody (wówczas był nim Marek Tałasiewicz z PO). Wojewoda zakwestionował uchwałę w części dotyczącej lokalizacji pomnika, tj. przy Bramie Królewskiej ze względu na brak planu zagospodarowania przestrzennego tego miejsca. Nie kwestionował budowy pomnika, jako takiego.

  Jak powiedział nam Paweł Bartnik, szef klubu PO, wiceprezydent Marcin Pawlicki na interpelację PO stwierdził, że nie będzie żadnych konsultacji społecznych w sprawie budowy pomnika Lecha Kaczyńskiego, a uchwała jest ważna w części budowy pomnika. I o tym chcieli dziś radni PO dyskutować.

  Przewodnicząca Rady, czego domagała się Platforma.

  Stefania Biernat, przewodnicząca Rady Miasta zapowiedziała, że wniosek PO będzie rozpatrywany na najbliższej, regulaminowej sesji RM, tj.26 czerwca.

  Odsłonięcie pomnika, bez względu na stanowisko radnych, odbędzie się na posesji Solidarności w najbliższą sobotę, 16 czerwca.

  Więcej na ten temat:


  ___________________________________________________________________________________________________

  ZOBACZ TEŻ: PO ogłosiła dziś "listę wstydu". Zobacz, kto ze Szczecina się tam znalazł  Platforma Obywatelska ogłosiła "listę wstydu", czyli samorządowców PiS, którzy dostali prace w miejskich spółkach. Na liście jest kilkadziesiąt nazwisk, w tym radni Szczecina i Sejmiku Województwa. Listę otwiera Tomasz Hinc, wojewoda zachodniopomorski.

  Czytaj treści premium w Głosie Szczecińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Polub nas na Facebooku

  Zdjęcia ze Szczecina

  Wideo ze Szczecina

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GS24 poleca:

  SAMORZĄDOWIEC POMORZA ZACHODNIEGO Głosowanie zakończone

  SAMORZĄDOWIEC POMORZA ZACHODNIEGO Głosowanie zakończone

  Nasze Dobre z Pomorza. Zgłoś swoją usługę lub produkt już dziś!

  Nasze Dobre z Pomorza. Zgłoś swoją usługę lub produkt już dziś!

  Podziękuj bohaterom ze swojego regionu i wybierz patrona pociągu.

  Podziękuj bohaterom ze swojego regionu i wybierz patrona pociągu.