MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szczecin: Prezes Gryfii Marek Różalski został odwołany ze stanowiska

Anna Folkman
Anna Folkman
Rada Nadzorcza Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia SA w Szczecinie podjęła decyzję o odwołaniu prezesa zarządu Marka Różalskiego. Do zarządu spółki oddelegowano Roberta Kowalskiego, powierzając mu pełnienie funkcji prezesa zarządu do czasu wyłonienia nowego prezesa przez organy spółki.

- Morska Stocznia Remontowa Gryfia podtrzymuje swoje zaangażowanie w realizację projektu budowy promu pasażersko-samochodowego dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej – czytamy w oświadczeniu na stronie stoczni. - Zarząd spółki będzie podejmował wszelkie działania w celu zapewnienia konkurencyjności przedsiębiorstwa, terminowej realizacji kluczowych projektów oraz zapewnienia dalszego rozwoju stoczni.

Oświadczenie podpisała Malgorzata Jacyna-Witt, przewodnicząca Rady Nadzorczej.

- To jest tragiczna decyzja i bardzo zła dla MSR Gryfii – zauważa Rafał Zahorski, pełnomocnik marszałka ds. gospodarki morskiej. - Kilka razy skrytykowałem pana Marka Różalskiego, ale naprawdę ze wszystkich nominacji za czasów nie dobrej zmiany, on jest jednym z nielicznych prawdziwych fachowców. Zna się na robocie i miał bardzo dużo sukcesów jak był prezesem Stoczni Remontowej w Świnoujściu przed ich nieszczęśliwym połączeniem ze Szczecińską Gryfią. Co było jego winą? Za często mówił to, co myślał. A to, że ma wiedzę i doświadczenie powodowało, że jak wszyscy fachowcy w branży stoczniowej nie chciał się wpisać jako aktor do propagandowej gry pt. Narodowy Prom czyli program MILIARD+. Jednym słowem nie kłamał na temat promu, a mówił tak jak jest.

- Ciekawe kto się odważy być teraz prezesem? - zastanawia się dalej Zahorski. I to moje pytanie to nie żart, pytam całkowicie poważnie. Nikt z normalnych ludzi, co znają tę branżę, nie twierdzi, że złe wyniki Gryfii to wina pana Różalskiego. Tam wszyscy "pomagają" tak mocno, że musi się udać. Najbardziej w oświadczeniu spodobał mi się fragment o kontynuowaniu budowy promu Ropax dla PŻB. Brawo za determinację i wytrwałość. Kampania w pełni...

Czytaj również:

Zobacz również:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński