Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szczecin: Podają się za pracowników MOPR i próbują okraść mieszkanie

Bogna Skarul
Bogna Skarul
MOPR apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku kontaktu z osobami, które podszywają się pod pracowników socjalnych. Przypomina, że obecnie wizyty w środowiskach są ograniczone do minimum, a jeśli do nich dochodzi są umawiane telefonicznie.

Oszuści podszywają się pod pracowników socjalnych i informują o konieczności przeprowadzenia wywiadu środowiskowego lub oferują wsparcie. Pojawiają się bez zapowiedzi i próbują okraść mieszkanie w trakcie wizyty.

- Mieliśmy w ciągu dwóch ostatnich dni dwa takie przypadki - mówi Maciej Homis z MOPR. - To już nie pierwszy raz, kiedy oszuści podszywają się pod naszych pracowników. Zawsze w takiej sytuacji przestrzegamy i ostrzegamy. Zgłoszenia o oszustwach otrzymaliśmy od policji.

Pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie każdą wizytę umawiają wcześniej telefonicznie. Dodatkowo w sytuacji obecnej pandemii, wyjścia w środowiska zostały ograniczone do minimum. Większość spraw prowadzona jest zdalnie, bez osobistego kontaktu z klientami.

Poza tym każdy z pracowników MOPR ma przy sobie legitymację służbową z podstawowymi danymi (imię, nazwisko), zdjęciem i numerem pracownika. Przed wpuszczeniem do mieszkania należy ją zawsze sprawdzić.

Jeżeli nie jesteśmy pewni czy dana osoba faktycznie jest pracownikiem MOPR, można zweryfikować jej dane dzwoniąc do sekretariatu Ośrodka pod numer: 91 48 57 601.

Wtedy uzyskujemy stuprocentową pewność, że jest to faktycznie pracownik socjalny.

- Konieczne jest też natychmiastowe powiadomienie o fakcie próby oszustwa Policji - podkreśla Maciej Homis.

ZOBACZ TEŻ:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński