Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szczecin planuje wyprzedaż majątku. Co będzie można kupić?

Oskar Masternak
Oskar Masternak
Zgodnie z zapowiedziami, w przyszłym roku do miejskiej kasy ma wpłynąć około 60 milionów złotych z tytułu sprzedaży nieruchomości wchodzących w skład majątku miasta.

Przyjęty w tym miesiącu budżet zawiera optymistyczne przekonanie, że podwoi się sprzedaż miejskiego majątku (z 30 mln zł do 60 mln zł).

Na ujawnionej przez miasto liście nieruchomości gruntowych (zabudowanych i niezabudowanych) znajdują się 174 działki.

- Lista ta zostanie opublikowana na stronie internetowej miasta oraz w Biuletynie Informacji Publicznej. Będzie ona aktualizowana o nowe nieruchomości w momencie uregulowania spraw geodezyjnych i formalno-prawnych - informuje Anna Szotkowska, zastępca prezydenta miasta.

To nie koniec planowanych sprzedaży

Oprócz gruntów miasto planuje sprzedać również lokale wchodzące w skład zasobu Gminy Miasto Szczecin. W 2020 roku zakłada się sprzedaż:

  • 455 lokali mieszkaniowych,
  • sześć lokali użytkowych,
  • trzydzieści garaży
  • i 25 pomieszczeń gospodarczych.
  • W sumie do 2023 roku miasto planuje sprzedaż ponad 1200 mieszkań.

- Na obecnym etapie brak jest możliwości wskazania lokali mieszkalnych, które zostaną zbyte na przestrzeni najbliższych lat. Jest to spowodowane tym, iż sprzedaż prowadzona jest na bieżąco, poprzez realizację wniosków od najemców - mówi Szotkowska.

Szczegóły: bip.um.szczecin.pl [PDF]

Podobnie rzecz ma się z garażami i lokalami użytkowymi. Planowana wyprzedaż jest związana z szukaniem przez miasto dodatkowych dochodów, po tym jak znacząco zmniejszą się wpływy do budżetu m.in. z tytułu podatku PIT.

- Samorząd terytorialny, a więc nie tylko władze gmin, powiatów czy województw, ale przede wszystkim mieszkańcy poszczególnych terytoriów są brutalnie podskubywani przez władze centralne, które nie są przyjacielem tych wspólnot. Wierzą one bowiem w swoją mądrość i nieomylność, a ta tkwi w o wiele większym stopniu na poziomie lokalnym i regionalnym. Obecnie mamy do czynienia z wielomiliardowym uderzeniem w samorząd terytorialny - uważa Jan Król, ekspert Business Centre Club ds. gospodarki, społeczeństwa i polityki.

ZOBACZ TEŻ:

WIDEO:

POLECAMY TAKŻE:

CZYTAJ TAKŻE:

Projekt budżetu Szczecina na 2020. Przesunięte inwestycje i ...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński