Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szczecin. Nowe inwestycje oświatowe mają polepszyć stan techniczny szkół i przedszkoli

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Trwają remonty kilku placówek oświatowych w Szczecinie. Większość z nich ma się zakończyć w tym roku.

Od nowego roku szkolnego Publiczna Szkoła Podstawowa Specjalna Nr 52 ma się przenieść z ul. Jagiellońskiej do budynku po dawnym gimnazjum przy ul. Mickiewicza 23. Budynek przy ul. Mickiewicza czeka jednak remont.

- W marcu chcemy rozpocząć tam roboty, które obejmą połowę całego projektu zaplanowanego w tym obiekcie - mówi Jarosław Stala, dyrektor Biura Inwestycji i Remontów Oświatowych w urzędzie miasta. - Chcemy zakończyć ten etap do 1 września 2020 roku. W drugim etapie chcemy wykonać pozostałe prace związane ze stołówką, salą gimnastyczną i windami.

Jeżeli uda się zrealizować pierwszy etap inwestycji bez poślizgu, od 1 września uczniowie PSPS 52 będą mogli się przenieść do budynku przy ul. Mickiewicza. Na razie nie wiadomo, co się będzie działo z pozostawionym przy ul. Jagiellońskiej. Dopóki dzieci się nie przeniosą na ul. Mickiewicza , trudno planować przyszłość tego budynku. Remont ma kosztować około 6 mln zł.

ZOBACZ TEŻ:

Duży remont za 19 mln zł jest planowany w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 przy ul. Romera. Powstanie tam dodatkowa część z 11 dodatkowymi pomieszczeniami. Będą po 3 klasy na każdym poziomie oraz dwie zerówki.

Ponadto powstanie tam wygodna duża stołówka. Podczas remontu cały czas czynna ma być kuchnia. Przetarg na remont ma być w marcu, a realizacja ma potrwać 14 miesięcy. Przewidywany termin oddania do użytku tej części jest przewidziany na 1 września 2021.

W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7 przy ul. Unisławy trwa remont części budynku odzyskanego od Uniwersytetu Szczecińskiego. Tam funkcjonuje Szkoła Podstawowa nr 6. Dzieci z tej szkoły chwilowo uczą się w wyremontowanej części przy ul. Mickiewicza, gdzie docelowo będzie PSPS 52.

Przy ul. Unisławy koniec prac zaplanowano na październik tego roku, ale dzieci z ul. Mickiewicza mogą się tu przenieść już od września, czyli od początku roku szkolnego, ponieważ część placówki będzie już działać. Kończy się remont toalet, szatni, świetlicy. Drugi etap remontu trzeba będzie zrobić w obecności uczniów. Koszt tej inwestycji to około 7 mln zł.

CZYTAJ TEŻ:

Trudna sytuacja jest w Przedszkolu Publicznym nr 29 przy ul. Wyszyńskiego. Rok temu został zakwestionowany stan techniczny dachu. W budynku trzeba dostosować pomieszczenia do przepisów, a to oznacza, że na czas remontu dzieci będą musiały opuścić budynek na 5-6 miesięcy i przenieść się do lokalu zastępczego.

- Musimy wyprowadzić wszystkie dzieci, nie możemy rozbijać grup, bo to spotkałoby się z oporem rodziców - mówi Lidia Rogaś, dyrektor Wydziału Oświaty.

Podobna sytuacja może być w Przedszkolu Publicznym nr 4 przy ul. Ogińskiego, gdzie też planowany jest remont.

Ważnymi obiektami są również internaty.

CZYTAJ TEŻ:

W Zespole Szkół nr przy ul. Portowej część prac została już wykonana. Zrobiono niezbędne wyburzenia i odtworzenia. Wszystko jest przygotowane pod wymianę instalacji. Termin zakończenia prac zaplanowano na sierpień 2020 roku.

Internat ten będzie służył nie tylko uczniom ZS 2, ale też Liceum Ogólnokształcącemu nr 3 w Dąbiu.

Do końca tego roku ma się zakończyć remont internatu Zespołu Szkół Samochodowych, a do czerwca remont internatu Zespołu Szkół nr 6 przy ul. Sowińskiego. Dzięki temu będzie więcej miejsc dla uczniów.

ZOBACZ TAKŻE:

Trwa przebudowa internatu przy ul. Sowińskiego. Będzie też n...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński