Nowe zasady mają doprecyzować system segregacji odpadów w Szczecinie, bo choć od tzw. rewolucji śmieciowej minęło kilka lat, to nadal wielu mieszkańców ma wątpliwości, jak właściwie selektywnie wyrzucać odpady.
CZYTAJ TEŻ:
W tych propozycjach jest jednak pewna luka - należące do miasta kosze uliczne nie są przeznaczone do selektywnej zbiórki odpadów. Dlatego, mimo chęci segregowania odpadów, butelka i ogryzek trafiają do jednego pojemnika.
- Nie ma w tej chwili planów zmiany rodzaju ustawianych koszy - informuje Anna Szotkowska, zastępca prezydenta Szczecina, w odpowiedzi na interpelację radnego Łukasza Kadłubowskiego.
Opakowania plastikowe – czym je zastąpić? Ogranicz plastik ...
CZYTAJ TEŻ:
Miejskie pojemniki przeznaczone do selektywnej zbiórki odpadów można zobaczyć na przykład w Niemczech. Również na polskich stacjach benzynowych i w miejscach użyteczności publicznej można spotkać się z prośbami dotyczącymi segregacji odpadów.
- U nas większość pojemników do segregacji jest pozamykana i zdarza się, że chcąc wyrzuć plastikową butelkę do żółtego pojemnika trzeba przejść kilkaset metrów - mówi czytelnik, który zwrócił nam uwagę na ten problem.
W mieście stoi 2469 koszy na śmieci. W 2020 r. za ich opróżnianie zapłacimy prawie półtora miliona złotych.
ZOBACZ TAKŻE: Nowy Ekoport w Szczecinie przy ulicy Taczaka. Festyn z okazja otwarcia [ZDJECIA, WIDEO]
CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?