MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szczecin. Miejski radny Dariusz Matecki apeluje o pamięć o żołnierzach podziemia niepodległościowego

Oskar Masternak
Oskar Masternak
1 marca będziemy obchodzić Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" i w związku z tym Dariusz Matecki wnosi o upamiętnienie żołnierzy związanych z naszym regionem.

- Złożyłem trzy wnioski do Komisji Bezpieczeństwa o wpisanie do szczecińskiego banku ulic Żołnierzy Podziemia związanych z Pomorzem Zachodnim: Leona Suchockiego ps. „Lwiątko”, Czesława Hołuba ps. „Ryks”, Andrzeja Kiszkę ps. „Dąb”. Liczę, że koalicja rządząca miastem w krótkich czasie zadba o godne ich uhonorowanie - mówi radny Dariusz Matecki.

ZOBACZ TEŻ:

W Szczecinie uczcili pamięć żołnierzy wyklętych [ZDJĘCIA]

Radny przedstawił też własną inicjatywę i przygotował kilka tysięcy ulotek o akcji „Ocalić Bohaterów”, która ma na celu walkę z rekomunizacją przestrzeni publicznej i podtrzymywanie pamięci o tych żołnierzach.

Na ulotce znajdują się noty biograficzne żołnierzy oraz informacja dotycząca Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Szczecinie organizowanym przez Porozumienie Środowisk Patriotycznych w Szczecinie, który odbędzie się w niedzielę, 1 marca. Ruszy o godz. 15 z placu Solidarności.

ZOBACZ TEŻ:

Oficjalne obchody są zaplanowane na 28 lutego. O godzinie 11 odbędzie się apel pamięci obok budynku aresztu śledczego przy ul. Kaszubskiej 28 oraz o godz. 12 w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie przy ul. Małopolskiej.

Marsz w Szczecinie ku pamięci Żołnierzy Wyklętych [zdjęcia, wideo]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński