MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szczecin: Kolejne kłopoty mecenasa N.

Mariusz Parkitny
Czarne chmury nad mecenasem podejrzanym o wzięcie miliona złotych łapówki. Teraz Okręgowa Rada Adwokacka sprawdza, czy naruszył zasady etyki reklamując swoją kancelarię.

W środowisku prawniczym wrze. Chodzi o osobę Dariusza N., jednego z najbardziej znanych szczecińskich obrońców.

Zgodnie z kodeksem etyki adwokaci mają bezwzględny zakaz reklamowania się. Dotyczy to nie tylko reklam w mediach, ale także pism wysyłanych do firm z propozycjami nawiązania współpracy.

Według naszych informacji Okręgowa Rada Adwokacka bada, czy N. złamał zasady etyki reklamując oddział swojej kancelarii, który otwarto niedawno w Policach.

- Faktycznie takie postępowanie dyscyplinarne zostało niedawno wszczęte na podstawie uchwały Rady. To wszystko co mogę powiedzieć obecnie. Sprawa jest świeża i żadne decyzje jeszcze nie zapadły - powiedział "Głosowi" mec. Andrzej Gozdek, dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Szczecinie.

Jak ustaliliśmy wątpliwości rzecznika wzbudza m.in. pismo jakie kancelaria N. wysyła do prywatnych firm z terenu Polic. Pełno w nim pochwał dotychczasowej działalności kancelarii.

- Mamy przyjemność poinformować, że rozpoczął działalność w Policach Oddział Kancelarii Prawnej N.& Wspólnicy (...). W tym roku wystartowaliśmy w ogólnopolskim rankingu kancelarii prawnych. Kancelaria nasza znalazła się na wysokim drugim miejscu w województwie zachodniopomorskim pod względem ilości prawników i obsługiwanych klientów - czytamy w piśmie podpisanym przez Dariusza N.

W dalszej części wymienia usługi jakie świadczy jego kancelaria. Pismo kończy się ogólnym opisem kilku dużych klientów kancelarii.

- Wśród naszych klientów są przedsiębiorstwa posiadające Oddziały na terenie całego kraju. Prowadzimy stałą obsługę podmiotów radiofonii publicznej oraz oddziału jednego z największych dzienników ogólnopolskich. Taki portfel Klientów sprawia, że jesteśmy przygotowani do obsługi Klientów także poza Szczecinem.

W ostatnim zdaniu N. deklaruje gotowość bezpośredniego spotkania, aby omówić ewentualne warunki współpracy.

Rzecznik dyscypliny bada też, czy zasady etyki adwokackiej naruszają reklamy kancelarii zamieszczone na internetowych stronach polickiego informatora.

Dariusz N. zapewnia, że nie sprzeniewierzył się zasadom etyki.

- Nic mi nie jest wiadomo o jakiejkolwiek reklamie kancelarii. Informowanie o działalności zawodowej zgodne jest z zasadami etyki. Zaznaczam, że nie informowałem o mojej osobie, a o spółce w której jestem partnerem zarządzającym. W spółce zaś wspólnikami są również radcy prawni, których zasady informowania o swojej działalności są inne niż adwokackie. Niestety zasady etyki tej kwestii nie regulują, ale myślę, że postąpiłem prawidłowo, nie naruszając zasad - uważa.

Katalog kar za naruszenia zasad etyki jest szeroki. Od upomnienia do skreślenia z listy adwokackiej.

od 7 lat
Wideo

Michał Probierz o Ekstraklasie i Euro

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński