MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szczecin. Jak ochronić dzieci przed koronawirusem? Zalecenia dla placówek

Szymon Wasilewski
W Szczecinie obradował Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego. Omówiono zasady postępowania w obliczu zagrożenia koronawirusem.

W związku z zagrożeniem koronawirusem w poniedziałek w Urzędzie Miasta Szczecin odbyło się posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Podczas spotkania omówiono procedury działań miejskich służb w przypadku wystąpienia zagrożenia w Szczecinie.

CZYTAJ TEŻ:

Koronawirus w Szczecinie? Zbliża się do naszych granic. Czek...

Mieszkańcy mogą znaleźć bieżące informacje na stronach internetowych Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego, zaś Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił całodobową infolinię.

Dzwoniąc pod numer 800 190 590 można dowiedzieć się, jak postępować w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

ZOBACZ TEŻ:

W szkołach powinno się zadbać o monitorowanie stanu zdrowia dzieci, o stosowanie się do zasad higieny, ograniczyć organizację wydarzeń kulturalnych i sportowych.

Dyrektorów placówek zobowiązano do zebrania informacji od rodziców dzieci, które w ciągu ostatnich 14 dni przebywały w rejonach występowania wirusa.

Jeżeli dziecko w ostatnim czasie znajdowało się w rejonie występowania koronawirusa, należy poddać dziecko wzmożonej obserwacji.

Koronawirus: aktualizowany raport

WIDEO: Prof. dr hab. n. med. Miłosz Parczewski

ZOBACZ TEŻ:

Na stronie Ministerstwa Zdrowia ukazał się specjalny komunikat z informacją, co należy zrobić po powrocie do kraju z państw zagrożonych występowaniem koronawirusem." Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w północnych Włoszech, Chinach, Korei Południowej, Iranie, Japonii, Tajlandii, Wietnamie, Singapurze lub Tajwanie i zaobserwowałeś u siebie objawy, takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem, to bezzwłocznie powiadom telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub  zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.W Słupsku kontaktować można się z odziałem SANEPIDU pod numerem telefonu 59 843 12 91Czym jest koronawirus?Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem.ZOBACZ TAKŻE: Nauczycielka wróciła z Włoch, podejrzenie koronawirusa. Szkoła zamknięta

Co musisz wiedzieć o koronawirusie. Co zrobić, gdy wracasz z...

ZOBACZ TEŻ:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński