Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szczecin. Ceny za wywóz płynnych nieczystości mogą pójść w górę

Oskar Masternak
Oskar Masternak
Podwyżka będzie dotyczyć tych mieszkańców, których nieruchomości nie są podłączone do miejskiej sieci kanalizacyjnej.

Radni zdecydowali, że górną stawka opłat za usługi w zakresie opróżniania i transportu nieczystości ciekłych ze zbiorników bezodpływowych, ponoszonych przez właścicieli nieruchomości na terenie Gminy Miasto Szczecin będzie wynosić 50 złotych za metr sześcienny.

ZOBACZ TEŻ:

Jak podaje Eurostat, Polska znajduje się na 14. miejscu w Unii Europejskiej, jeżeli chodzi o ilość wytwarzanych odpadów w przeliczeniu na osobę. W okresie 2006-2016, średnia na jednego mieszkańca wzrosła w naszym kraju z 4,0 do 4.8 kg.

Statystyczny Polak wytwarza rocznie 315 kg odpadów komunalny...

- Funkcjonujemy w wolnym rynku i nikt nie broni firmom wywozić nieczystości nawet za osiemnaście złotych. Ta górna wartość, jest podobna do tej, która pojawia się w przypadku taryf w taksówkach. Firmy walcząc o klienta nie stosują maksymalnej stawki - uważa prezydent Piotr Krzystek.

Nie uspokoiło to radnych Prawa i Sprawiedliwości, którzy uważają, że jest to kolejna wprowadzona przez rządzącą koalicję podwyżka uderzająca w mieszkańców naszego miasta.

- W tej kadencji nie ma sesji bez podwyżki. Ustalając taką górną stawkę, należy się spodziewać tego, że część firm na pewno skorzysta z tej możliwości i podniesie ceny - uważa Agnieszka Kurzawa, radna PiS.

ZOBACZ TEŻ:

Nowy Ekoport w Szczecinie przy ulicy Taczaka. Festyn z okazj...

Wtórował jej Marcin Pawlicki, który wskazuje, że inne miasta ustaliły niższe stawki, które są zgodne z obowiązującymi cennikami.

- Chcę też zwrócić uwagę na to, że komisja nie zaopiniowała tej uchwały pozytywnie, a mimo to pojawiła się ona na sesji. Po co są w takim razie te komisje, skoro i tak wszystko dzieje się bez naszej zgody - mówił wiceprzewodniczący klubu radnych PiS.

Władze miasta i część radnych uspokajają mieszkańców, że nikt nie ustalił podwyżki.

- To tylko górna stawka, która reguluje sytuację. Nikt nie narzuca firmom cen, jakie mają ustalić. Wolny rynek zweryfikuje tę podjętą uchwałę - uważa radny Przemysław Słowik.

ZOBACZ TEŻ: Podwyżki opłat za śmieci w Szczecinie uchwalone! O ile?

Podwyżka opłat za śmieci w Szczecinie od 1 stycznia 2020 r.

Podwyżki opłat za śmieci w Szczecinie uchwalone! O ile? - 26.11.2019

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński