MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szczecin bez komarów. Już niebawem odkomarzanie miasta

cela
Odkomarzanie zostanie przeprowadzone dwukrotnie, w czasie 4-6 dni. Pierwszy etap będzie miał miejsce już w drugiej połowie czerwca, drugi na przełomie lipca i sierpnia.
Odkomarzanie zostanie przeprowadzone dwukrotnie, w czasie 4-6 dni. Pierwszy etap będzie miał miejsce już w drugiej połowie czerwca, drugi na przełomie lipca i sierpnia. Archiwum
Już za kilkanaście dni zostanie przeprowadzony pierwszy etap odkomarzania. Dokładny termin uzależniony jest od wylęgu komarów i przebiegu pogody.

Akcja zwalczania komarów przeprowadzana zostanie na wybranych terenach administrowanych. Będą one obejmowały m.in. cmentarze, kąpieliska, parki, ciągi spacerowe w Lasku Arkońskim i wokół jeziora Głębokiego. Łączna powierzchnia terenów przeznaczonych do odkomarzania wynosi 323,4 ha.

Tereny przeznaczone do zwalczania komarów zostały podzielone na dwa obszary: I Cmentarz Centralny, II pozostałe tereny.

Odkomarzanie zostanie przeprowadzone dwukrotnie, w czasie 4-6 dni. Pierwszy etap będzie miał miejsce już w drugiej połowie czerwca, drugi na przełomie lipca i sierpnia.

-Dokładny termin wykonania zabiegów uzależniony jest od pojawienia się zmasowanego wylęgu komarów i przebiegu pogody - mówi nam Robert Grabowski z biura prasowego Urzędu Miasta.

W tym roku odkomarzanie obu obszarów, przeprowadzi Policki Zakład Dezynsekcji, Dezynfekcji, Deratyzacji i Sprzątania Andrzej Stęczniewski. Koszt odkomarzanie 1 ha wynosi 30,75 zł brutto.

Usługa zwalczania komarów będzie przeprowadzana w godzinach porannych lub wieczornych, przy odpowiednich warunkach atmosferycznych - bez opadów, bezwietrznie.

Terminy wykonania usługi mogą ulec zmianie lub wykonanie może się też przedłużyć w przypadku wystąpienia niesprzyjających warunków atmosferycznych.

- Odkomarzanie przeprowadza się techniką zamgławiania; zwalczanie dotyczy szczególnie dorosłych i młodocianych form komara, a jednocześnie meszki i kleszcza - dodaje Robert Grabowski.

Każdy rodzaj użytego środka posiada świadectwo rejestracji, wydane przez Ministra Zdrowia lub Ministra Rolnictwa, o dopuszczeniu do stosowania i jego nieszkodliwości dla ludzi.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński