Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szczecin będzie wspierał finansowo lokalnych artystów

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Szczecińscy artyści mogą liczyć na wsparcie ze strony urzędu miasta w swoich działaniach. Przygotowywany jest dla nich pakiet rozwiązań, w tym finansowy w ramach specjalnych programów stypendialnych o łącznej wartości 250 tys. zł.

Zamknięte teatry, sale koncertowe i kina, to trudny okres dla artystów, szczególnie tych, którzy nie pracują w instytucjach publicznych i zarabiają głównie na występach i sprzedanych biletach. Dlatego w Urzędzie Miasta w Szczecinie rozpoczęto prace nad stworzeniem specjalnego pakietu wsparcia dla twórców i artystów, którzy swoją aktywność związali ze Szczecinem.

- To optymistyczna wiadomość - oby się ziściła, obyśmy powrócili do naszych działań kulturalnych nie tylko z energią do działania ale i wsparciem, czego całemu środowisku kulturalnemu życzę - komentuje Małgorzata Dzieciniak z Impresariatu Artystycznego "Kultura ze Smakiem".

ZOBACZ TEŻ:

"Moja i twoja nadzieja". Szczecińscy artyści nagrali piosenk...

Jednym z narzędzi, które ma wesprzeć szczecińskich artystów, są Stypendia Twórcze Miasta Szczecin. Szczecińscy artyści zostaną zaproszeni do składania indywidualnych wniosków na realizację autorskich dzieł. W ten sposób będzie mogło powstać od kilkunastu do kilkudziesięciu projektów, o łącznej wartości 200 tys. zł.

Drugim narzędzie będzie koordynować Trafostacja Sztuki. Wkrótce zostanie zainicjowany program, z którego będzie mogło skorzystać co najmniej kilkunastu artystów i twórców niezależnych. Celem jest m.in.: wsparcie przedsięwzięć, które mogą być realizowane przez Internet. W sumie w puli znajdzie się 50 tys. zł.

Imprezy po "szczecińsku" to trzeci pomysł miasta. Szczecińscy artyści mają być wybierani w pierwszej kolejności przy organizacji wszelkich imprez artystycznych. Dlatego na Dniach Morza 2020 nie będzie tzw. "dużej sceny". Zamiast tego lokalni artyści zagrają na kilku mniejszych estradach. Jeśli do Dni Morza nie dojdzie - środki zostaną przeznaczone na inne wydarzenia po ustaniu epidemii.

Poczytaj, pooglądaj, dowiedz się więcej

ZOBACZ TEŻ:

ZOBACZ TEŻ:


  • Podejrzewasz, że masz koronawiursa?

  • Ilu jest zakażonych?

  • Zobacz koniecznie:

warto wiedzieć:


Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński