Szalony mecz Pogoni w Lubinie: łącznie 73 trafienia

PAZ
Bartosz Konitz rzucał w Lubinie jak natchniony.
Bartosz Konitz rzucał w Lubinie jak natchniony. Sebastian Wołosz/archiwum
Szczypiorniści Gaz-System Pogoni Szczecin pokonali na wyjeździe Zagłębie Lubin 40:33 w meczu 3. kolejki Superligi.

Dla obu zespołów był to debiut w nowej hali w Lubinie. Wcześniej na tym obiekcie grały szczypiornistki Zagłębia, m.in. z Pogonią Baltica Szczecin. Panowie granie w nowej arenie rozpoczęli od mocnego strzelania. Łącznie padły aż 73 bramki, a 40 z nich zdobyli Gazownicy.

Gospodarze po raz ostatni prowadzili na początku spotkania, a pod koniec pierwszej połowy przegrywali nawet 12:17. Zerwali się jednak do odrabiania strat i na odpoczynek oba zespoły schodziły przy jednobramkowym prowadzeniu Pogoni.

W drugiej połowie szczecinianie uciekali Zagłębiu na kilka bramek przewagi, by za chwilę dać się podgonić na dwa trafienia. W ostatnich dziesięciu minutach Pogoń jednak opanowała sytuację, w tym okresie spotkanie wygrała 7:2, a cały mecz 40:33.

Po trzech kolejkach Gazownicy są na szóstym miejscu z dorobkiem czterech punktów. W najbliższą sobotę grają na wyjeździe z Wybrzeżem Gdańsk, beniaminkiem rozgrywek.

Zagłębie Lubin - Gaz-System Pogoń Szczecin 33:40 (18:19)
Bramki dla Pogoni:Konitz 13, Zydroń 9, Bruna 5, Zaremba 4, Jedziniak 4, Gierak 2, Walczak 1, Krupa 1, Krysiak 1.