Sypnęło medalami w Brazylii. Kilka z nich wywalczyła Korona Szczecin

Zawodnicy SKSG Korony Szczecin z medalami Igrzysk Olimpijskich. W środku dumny trener Rafał Śliwka. Korona Szczecin
W Brazylii od początku maja odbywały się 24. Igrzyska Olimpijskie osób niesłyszących. Zawodnicy SKSG Korona Szczecin wrócili do domów z medalami.

W Brazylii województwo zachodniopomorskie reprezentowało 14 sportowców. Byli to zawodnicy, zawodniczki oraz trener (Rafał Śliwka) z Korony Szczecin. Najliczniejszą grupę z Pomorza Zachodniego w polskiej kadrze stanowili lekkoatleci. W Brazylii wystąpili: Agata Kosztowny, Monika Nowak, Bartłomiej Janda, Daniel Kowalik, Rafał Nowak, Damian Szyszkowski, Bartosz Brzezicki i Mateusz Borowski.

I to właśnie lekkoatleta jako pierwszy zdobył medal dla Korony. Od razu złoty. Bartosz Brzezicki w finale skoku wzwyż rozpoczął udanie od wysokości 183 i 186 cm. Ostatecznie był bezkonkurencyjny, wygrał złoto z wynikiem 192 cm. Srebro dla rodaka, Karola Dąbrowskiego (189 cm).

Szczęśliwy był piątek 13-tego dla Damiana Szyszkowskiego, który wywalczył brąz w dziesięcioboju. Ustanowił m.in. rekord życiowy w skoku wzwyż (173 cm) i w ostatecznej liczbie punktów - 5152. Złoty medal w sztafecie 4x400 m wywalczył Kacper Borowski. Razem z nim biegli Oskar Gołębiowski, Grzegorz Kotowski, Michał Kulpa i Daniel Stempurski. W finale nasza sztafeta ustanowiła nowy rekord Polski niesłyszących - 3:17.48.

Dwie piłkarki Korony, Ewa Liścioch oraz Justyna Siwek, mogą poszczycić się srebrnym medalem. Spotkanie o złoto miało bardzo dramatyczny przebieg. W finale Polki przegrały z USA, dopiero jednak po dogrywce i rzutach karnych.

W całych Igrzyskach Olimpijskich udział wzięło 101 państw. W polskiej kadrze znalazło się 155 sportowców. Reprezentacja naszego kraju wywalczyła w Brazylii aż 42 krążki. Biorąc pod uwagę ten dorobek medalowy, Polska została sklasyfikowana na szóstym miejscu Igrzysk.