MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sypią się grzywny za lekceważenie koronawirusa. 20 tys. zł kary od sanepidu dla mieszkańca powiatu gryfickiego

Mariusz Parkitny
Mariusz Parkitny
20 tys. zł kary od sanepidu dla mieszkańca powiatu gryfickiego, który złamał zasady kwarantanny. Wnioski o ukaranie płyną też do sądu.

Mężczyzna jest pierwszą osoba w regionie ukaraną wysoką grzywną na podstawie uchwalonej kilka dni temu specustawy.
- Złamał zasady domowej kwarantanny, gdyż nie przebywał we wskazanym przez siebie miejscu. Na tej podstawie Powiatowy Inspektor Sanitarny z Gryfic, w drodze decyzji administracyjnej, nałożył na nieodpowiedzialnego mężczyznę grzywnę w wysokości 20 tys zł. Kara podlega natychmiastowej wykonalności z momentem doręczenia i powinna być zapłacona w terminie siedmiu dni - mówi podkom. Anna Gembala z policji.

Na razie nie wiadomo, czy mężczyzna zapłaci.

W powiecie gryfińskim inspektor sanitarny ukarał mieszkańca nieprzestrzegającego zasad związanych z walką z koronawirusem grzywną 500 zł.

- We współpracy z policją ustalono tryb postępowania i egzekwowania tych praw poprzez nakładanie kar administracyjnych. Policja ustala osoby naruszające prawo w tym zakresie, sporządza notatkę służbową, w której określa sposób naruszenia przepisów prawa. Notatkę służbową właściwy komendant powiatowy policji przekazuje właściwemu państwowemu powiatowemu inspektorowi sanitarnemu, który wszczyna postępowanie administracyjne celem nałożenia kary drogą decyzji administracyjnej - wyjaśnia Małgorzata Kapłan z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie.

Codziennie policjanci karzą mandatami kilkadziesiąt osób, które lekceważą przepisy. Ci, którzy nie przyjmują mandatów z kodeksu wykroczeń muszą się liczyć z procesem sądowym za wykroczenie. W szczecińskim sądzie są już cztery takie sprawy.
- Trzy dotyczą złamania kwarantanny, czwarta naruszenia rozporządzenia ministra zdrowia przez osobę prowadząca działalność z zakresu usług hotelarskich - mówi sędzia Michał Tomala z Sądu Okręgowego w Szczecinie.

WIĘCEJ O NOWYCH ŚRODKACH OSTROŻNOŚCI W AMAZON:

Amazon w Kołbaskowie szykuje się do otwarcia [WIDEO, ZDJĘCIA]

ZOBACZ TEŻ:

Policjanci na koniach, żandarmeria. Pilnują parków i lasy w ...

Poczytaj, pooglądaj, dowiedz się więcej

ZOBACZ TEŻ:


  • Podejrzewasz, że masz koronawiursa?

  • Ilu jest zakażonych?

  • Zobacz koniecznie:

warto wiedzieć:


Bądź na bieżąco i obserwuj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński