Świt wygrywa w derbach i znów jest najlepszy z grona naszych trzecioligowców

Pogoń II znów zgubiła punkty w III lidze. Niedawno notowała serię zwycięstw
Pogoń II znów zgubiła punkty w III lidze. Niedawno notowała serię zwycięstw Akademia Pogoni Facebook
Coraz mniejsze szanse ma Kluczevia Stargard na uniknięcie spadku. W sobotę przegrała wysoko ze Świtem Szczecin.

Był tej wiosny dobry okres Kluczevii. Zapunktowała, zmniejszyła straty punktowe i gdyby wygrała na swoim boisku z Bałtykiem Koszalin – pewnie ta rywalizacja byłaby dużo ciekawsza. Niestety po tej porażce jakby trochę uszło powietrze.

Świadczy też o tym porażka ze Świtem Szczecin, który tej wiosny nie wyglądał jakoś specjalnie dobrze, choć w ostatnich tygodniach wyraźnie forma tego zespołu zwyżkuje. Dla kibiców ze Skolwina to dobry prognostyk przed rozstrzygnięciami pucharowymi w regionie, bo Świt znów chciałby pokazać się w kraju dzięki występom w Pucharze Polski.

Świt wygrał w Stargardzie aż 5:1, a hat-tricka skompletował ukraiński napastnik Oleg Synytsia. Dołączył do szczecińskiego zespołu zaraz po rozpoczęciu agresji rosjan na Ukrainę. Przy nim przebudzili się też Szymon Kapelusz i Adam Nagórski.

Nie udał się mecz drugiej stargardzkiej drużynie – Błękitnym. Na boisku GKS Przodkowo dobry był tylko początek meczu – szybko strzelony gol z rzutu karnego, ale później było już tylko źle. Gospodarze, którzy wiosną zaczęli świetnie punktować, wyrównali po paru minutach, w połowie II połowy uzyskali prowadzenie, a w samej końcówce dobili gości.

Atutu boiska nie wykorzystali piłkarze Pogoni II Szczecin, którzy zremisowali z Unią Janikowo 1:1. Goście objęli prowadzenie w końcówce I połowy, ale dość szybko wyrównał Kacper Zaborski. Portowcy cisnęli, ale nie uzyskali zwycięskiej bramki.

- Myślę, że z obu stron był to dobry mecz. Spotkały się na boisku dwa zespoły, które chciały grać w piłkę. Być może zostawialiśmy rywalom trochę zbyt dużo miejsca na boisku, przez co narażaliśmy się na kontrataki. Całościowo jestem jeden zadowolony z postawy chłopaków – podsumował Paweł Ozga, trener Pogoni II. - Największe problemy tworzyliśmy sobie źle organizując pressing. To pozwalało bowiem rywalom tworzyć sobie sytuacje bramkowe.

Wyniki 29. kolejki: Pogoń II Szczecin – Unia Janikowo 1:1, Kluczevia Stargard – Świt Szczecin 1:5, GKS Przodkowo – Błękitni Stargard 4:1, Olimpia Grudziądz – Pogoń Nowe Skalmierzyce 1:0, Sokół Kleczew – Bałtyk Koszalin 1:0, Jarota Jarocin – Polonia Środa Wielkopolska 1:2, Zawisza Bydgoszcz – KP Starogard 1:3, Bałtyk Gdynia – Stolem Gniewino 0:0, Kotwica Kołobrzeg – Elana Toruń 3:0 (walkower).

W tabeli Świt jest 4., Pogoń II – 5., Błękitny 10., a Kluczevia przedostatnia z 9-punktową stratą do bezpiecznych miejsc.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0