Świt Szczecin w finale Pucharu Polski! Złoty gol Adama Nagórskiego

Ita Kaczorowska
Świt Szczecin pokonał Kotwicę Kołobrzeg 1:0 i awansował do finału wojewódzkiego Pucharu Polski. W niedzielnym finale zagra z Gwardią Koszalin, która w takim samym stosunku pokonała Mechanika Bobolice.

Świt półfinałowy pojedynek rozgrywał na własnym boisku. Przeciwnikiem była także trzecioligowa Kotwica Kołobrzeg, która mimo tego, że nie awansowała w ostatnim sezonie do grupy mistrzowskiej III ligi, to była w grupie spadkowej najlepszą ekipą i w meczu w Skolwinie wcale nie stała na straconej pozycji.

To jednak Świt już w pierwszej połowie pokazał, że ma większą piłkarską jakość w zespole. W poprzeczkę uderzył Piotr Wojtasiak, w słupek Paweł Krawiec, ale najlepszą celnością popisał się Adam Nagórski. Snajper Świtu pojawił się na murawie już w pierwszej połowie i w 43. minucie po rajdzie zapewnił gospodarzom prowadzenie. W drugiej połowie bramki już nie padły i Świt w niedzielę stanie przed szansą na obronę trofeum, wywalczonego także przed rokiem.

Świt Szczecin - Kotwica Kołobrzeg 1:0 (1:0)
Bramka: Nagórski (43).
Świt: Matłoka - Mach, Ładziak (76 Sareło), Żulpo, Kapelusz, Wojtasiak, Wojdak (81 Bajkiewicz), Krawiec (40 Nagórski), Filipowicz (84 Potoczny), Kisły, Baranowski.
Kotwica: Trojanowski - Aleksiuk, Gieraga, Łysiak, Staroń, Kalupa, J. Gancarczyk, Jakubov (56 Gawron), K. Gancarczyk, Kozajda, Koźlik (69 Wysocki).

W drugim półfinale Mechanik Bobolice podejmował Gwardię Koszalin. Goście wygrali 1:0 po bramce na początku drugiej połowy Gabriela Szygendy.

Mechanik Bobolice - Gwardia Koszalin 1:0 (1:0)
Bramka: Szygenda (49).

Wielki finał odbędzie się w niedzielę w Manowie. Początek meczu Gwardia Koszalin - Świt Szczecin o godz. 16.