Świt słabo punktuje na wyjeździe. Punkty pozostałych naszych ligowców

Błękitni Stargard po wygranej w Jarocinie.
Błękitni Stargard po wygranej w Jarocinie. KP Błękitni Stargard Facebook
III liga piłkarska. Błękitni Stargard i Vineta Wolin odniosły wyjazdowe zwycięstwa, a Świt Szczecin przegrał w Starogardzie Gdańskim.

Błękitni kolejny raz potrafili odwrócić losy spotkania, w którym do przerwy przegrywali. Tym razem udało się to w Jarocinie.

Vineta szybko objęła prowadzenie na boisku Pogoni Nowe Skalmierzyce i długo pilnowała wyniku. Gospodarze zdołali wyrównać, jednak Wikingowie potrafili jeszcze raz skutecznie zaatakować i znów poprawić swoją sytuację w tabeli.
Świt na swoim boisku ma pięć zwycięstw i dwa remisy. Na wyjazdach idzie mu znacznie gorzej (dwa zwycięstwa, dwa remisy i dwie porażki). W sobotę przegrał z innym kandydatem do awansu - KP Starogard.

Wynik byłby pewnie korzystniejszy, gdyby nie sytuacja z 27. minuty. Goście rozpoczynali swój atak, ale stracili piłkę. Jędrzej Kujawa chciał chyba ją ponownie przejąć, ale trafił nakładką w nogę przeciwnika. Sędzia błyskawicznie przerwał grę i po raz drugi ukarał w meczu pomocnika żółtą kartką i w konsekwencji czerwoną.
Gospodarze mieli przewagę, ale Świt bardzo długo trzymał zero w tyłach. Kwadrans przed końcem błąd w komunikacji bramkarza ze stoperem i piłka wpadła do siatki. Goście mogli wyrównać w 93. minucie, ale dwie próby Szymona Kapelusza były nieskuteczne.

Wyniki 13. kolejki
Jarota Jarocin – Błękitni Stargard 2:3 (11. Ariel Wawszczyk – samobój, 90. Dominik Konopacki – 49. i 83. Adrian Kwiatkowski, 67. Damian Niedojad), Pogoń Nowe Skalmierzyce – Vineta Wolin 1:2 (72. Kacper Pinkowski – 13. Kamil Wiśniewski, 80. Gracjan Kuśmierek), KP Starogard Gdański – Świt Szczecin 1:0 (77. Patryk Moskiewicz), Unia Swarzędz – Sokół Kleczew 1:2, Bałtyk Gdynia – Unia Solec Kujawski 2:4, Unia Janikowo – Olimpia Grudziądz 0:3, Cartusia Kartuzy – Polonia Środa Wielkopolska 1:5, Pogoń II Szczecin – Stolem Gniewino 0:0, Zawisza Bydgoszcz – Gedania Gdańsk 1:3.