Świt Skolwin Szczecin przegrał z Legią Warszawa 0:1 i odpadł z Fortuna Pucharu Polski

Michał Elmerych
To wydarzenie nie tylko dla północnych dzielnic miasta, ale także dla całego piłkarskiego Szczecina. OKS Świt Skolwin Szczecin podejmuje dziś w ramach rozgrywek o Fortuna Puchar Polski mistrza kraju Legię Warszawa. To mecz 1/16 tych rozgrywek.

Świt Skolwin Szczecin przegrywa z Legią Warszawa 0:1.

Przytłoczona problemami w lidze (siedem porażek w 10 meczach) Legia przyjechała do Szczecina z nowym trenerem. Czesława Michniewicza zastąpił Marek Gołębiewski. Wojskowi sprawiali wrażenie, jakby starcie z III ligowcem chcieli rozstrzygnąć na swoją korzyść jak najmniejszym nakładem sił. W niedzielę czeka ich bowiem starcie z Pogonią Szczecin na Łazienkowskiej.

Piłkarze Świtu bez kompleksów przystąpili do meczu z mistrzem Polski. W pierwszych minutach gospodarze stworzyli sobie kilka sytuacji do zdobycia gola. Podopieczni Andrzeja Tychowskiego od pierwszych minut postawili się legionistom kierowanym przez Marka Gołebiowskiego. W 35 minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Muciego nie mieli już jednak żadnych szans. Po dośrodkowaniu i strzale głową Emrelego Matłoka wybił piłkę przed siebie i w zamieszaniu w polu karnym piłkę do siatki Świtu skierował Lindsay Rose. W 42 minucie Wojtasiak ograł Johanssona i zacentrował piłkę w pole karne Legii. Zabrakło jednak strzału zawodników ze Szczecina.

Do przerwy lepsi o jednego gola byli mistrzowie Polski.

W 54 minucie zawodnicy Świtu blisko byli wyrównania jednak mimo dwukrotnych prób dobitki nie udało się skierować piłki do siatki bramki bronionej przez Misztę. Wieteska wybił futbolówkę z linii bramkowej.

Później klarownych sytuacji było jak na lekarstwo. Goście razili wolnym rozegraniem, a gospodarze niedokładnością. Więcej niż dobrych sytuacji było żółtych kartek. Aż w 88 minucie doszło do masowego starcia piłkarzy obu zespołów. I konieczne były kolejne napomnienia udzielone przez Dominika Sulikowskiego.

Do końca meczu nic się nie zmieniło. Świt z honorem pożegnał się z rozgrywkami Fortuna Pucharu Polski.

Świt: 1 Przemysław Matłoka - 19 Dawid Kisły Ż, 4 Jakub Kuzko Ż, 22 Patryk Baranowski Ż, 2 Patryk Bil (85' 11 Przemysław Żukowski), 8 Jakub Białczyk, 7 Adam Ładziak (64' 5 Adrian Mach), 15 Kacper Wojdak (73' 27 Oskar Potoczny), 16 Paweł Krawiec Ż (46' Adam Nagórski), 13 Szymon Kapelusz, 14 Piotr Wojtasiak Ż

Legia: 31 Cezary Miszta - 55 Artur Jędrzejczyk Ż, 4 Mateusz Wieteska, 29 Lindsay Rose (65' 63 Jakub Kisiel), 6 Mattias Johansson, 92 Bartłomiej Ciepiela (83' 16 Jurgen Celhaka), 99 Bartosz Slisz Ż, 5 Yuri Ribeiro , 7 Lirim Kastrati (46' 21 Rafael Lopes Ż), 11 Mahir Emreli Ż (90 28' Szymon Włodarczyk) , 20 Ernest Muci (46' 82 Luquinhas)