Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Świnoujście. Chcą połączeń autobusowych z Niemcami

Joanna Maraszek
Joanna Maraszek
Transgraniczna linia autobusowa na wyspie Uznam
Transgraniczna linia autobusowa na wyspie Uznam JM
Funkcjonowała przez niemal 11 lat, jej kariera zakończyła się 1 stycznia tego roku. Europejska linia autobusowa łącząca Świnoujście z niemieckimi kurortami:Ahlbeck, Heringsdorf, Banzin, jest uwielbiana przez Polaków, ale niechciana przez Niemców.

Decyzja o jej zamknięciu zapadła, gdy niemiecki przewoźnik uznał, że linia 290 jest nieopłacalna. Świnoujska Komunikacja Autobusowa miała inne spostrzeżenia, w związku, z czym dokonała zakupu dwóch nowych, klimatyzowanych autobusów, kursujących właśnie na transgranicznej linii. Wiele wskazuje na to, że linia zostanie przywrócona, ale obsługiwał ją będzie wyłącznie świnoujski przewoźnik.

- W chwili obecnej trwają czynności zmierzające do skompletowania dokumentacji niezbędnej do przygotowania i złożenia do niemieckiego Ministerstwa wniosku o uzyskanie zezwolenia liniowego na międzynarodową polsko-niemiecką linię autobusową - informuje Andrzej Sieczka z Komunikacji Autobusowej. - Docelowo samodzielnym Operatorem przewozowym tej linii byłaby nasza Spółka.Skomplikowana procedura prawna i formalna uzyskania w/w zezwolenia oraz fakt,że na niemieckim odcinku planowanej linii autobusowej w chwili obecnej na podstawie osobnej koncesji działa niemiecki Operator przewozowy (spółka UBB) powodują wydłużenia czasowe.

W latach ubiegłych linia autobusowa nr 290 cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno u mieszkańców jak i turystów oraz kuracjuszy,ponieważ łącząc nadmorskie kurorty autobusy obsługujące tą linię dowoziły pracowników do miejsc pracy zlokalizowanych po obydwu stronach granicy,natomiast turystów i kuracjuszy do wybranych miejsc wypoczynku lub sanatoriów.

Zobacz także: INFO Z POLSKI odc.4 - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju

Polecamy na gs24.pl:

Dzisiaj na Szczecińskiej Gubałówce odbyła się VI edycja Biegu Górskiego na K2. Zawody na dystansie 8611m (wysokość góry K2) były w typowo leśno-crossowym terenie na trasie obfitującej w liczne podbiegi i zbiegi, korzenie, kamienie i piasek, a w przypadku występowania opadów – także błoto. W imprezie wzięło udział ponad 500 osób.

Bieg Górski na szczecińskiej Gubałówce [zdjęcia]

Gs24.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński