Korona Kielce czeka na mecz z Puszczą Niepołomice. To pojedynek dużej rangi. W sprzedaży są już bilety na spotkanie z Piastem Gliwice

Dorota Kułaga
Korona Kielce walczy o utrzymanie. Teraz czeka ją mega ważny pojedynek z Puszczą Niepołomice. Wojciech Słomka
Ruszyła sprzedaż biletów na najbliższy mecz piłkarzy Korony Kielce na Suzuki Arenie. Spotkanie 31. kolejki PKO BP Ekstraklasy z Piastem Gliwice rozegrane zostanie w piątek, 5 maja o godzinie 15:00. Korona jest w bardzo trudnej sytuacji, znajduje się w strefie spadkowej i dlatego doping w spotkaniu na Suzuki Arenie będzie bardzo potrzebny.

Ruszyła sprzedaż biletów na mecz Korona Kielce - Piast Gliwice

Ostatni miesiąc ekstraklasowego grania w sezonie 2023/2024 piłkarze Korony rozpoczną na Suzuki Arenie. W niedzielę, 5 maja, o godzinie 15:00 zmierzą się z Piastem Gliwice. Bilety na ten pojedynek można nabywać online, stacjonarnie w Sklepie Kibica Korony Kielce przy ulicy Ściegiennego 8 oraz w wybranych salonikach prasowych Kolportera. Najzagorzalszych kibiców klub zachęca do kupowania biletów w Sklepie Kibica Korony Kielce D3G Fan Store przy ul. Warszawskiej 10/12.

Zobacz zdjęcia z meczu Korona - Radomiak

Wsparcie z trybun jest Koronie bardzo potrzebne, ponieważ nadal znajduje się w strefie spadkowej. Wprawdzie w ostatni piątek na Suzuki Arenie, po bardzo dobrym meczu pokonała Radomiaka Radom 4:0, ale wygrywały też inne drużyny zagrożone spadkiem. Piast Gliwice pokonał 2:0 Pogoń w Szczecinie, Puszcza Niepołomice zwyciężyła Cracovię 1:0. A w poniedziałek kolejne cenne punkty zdobyła Warta Poznań, która aż 5:2 wygrała ze Stalą Mielec. Pierwsza bramkę dla Warty zdobył wychowanek DEKO Włoszczowa, były zawodnik Hetmana Włoszczowa Konrad Matuszewski w 7 minucie, ha tricka zaliczył Adam Zreľák w 38, 46, 71, a piąte trafienie zapisał na swoim koncie Dawid Szymonowicz w 49 minucie. Gole dla Stali strzelili Alvis Jaunzems w 17 i Ilja Szkurin w 45 minucie.

Teraz przed podopiecznymi Kamila Kuzery pojedynek z Puszczą Niepołomice, który może mieć decydujące znaczenie w walce o utrzymanie. Odbędzie się 29 kwietnia o godzinie 19 w Krakowie. Korona musi w tym meczu grać o zwycięstwo, żeby odrabiać straty punktowe do Puszczy, Cracovii, czy Warty.