Świetny wynik Floty w Grudziądzu. Wyspiarze pokonali faworyta do awansu!

(paz)/Flota
Marek Niewiada zdobył bramkę dla Floty na 1:0.
Marek Niewiada zdobył bramkę dla Floty na 1:0. Andrzej Szkocki/archiwum
Bardzo cenne zwycięstwo odnieśli piłkarze Floty Świnoujście w meczu 3. kolejki I ligi. W Grudziądzu pokonali 2:0 Olimpię jednego z kandydatów do awansu do ekstraklasy.

Mecz był szczególny dla trenera Floty Tomasza Kafarskiego, który do Świnoujścia trafił właśnie z Grudziądza. "Kafarowi" bardzo zależało na dobrym wyniku i jego piłkarze zrealizowali plan.

W 22. minucie Flota objęła prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Rafała Grzelaka piłka trafiła do Marka Niewiady. Doświadczony pomocnik Wyspiarzy z zimną krwią wpakował piłkę do bramki Olimpii.

W 43. minucie na 2:0 podwyższył Paweł Lisowski. Po zagraniu Sebastiana Kamińskiego przyjął piłkę na pierś i mocnym strzałem po raz drugi pokonał bramkarza Olimpii.

Po przerwie Flota spokojnie grała z tyłu, nie pozwalając rywalom na wiele. I pewnie wygrała, sprawiając niespodziankę.

W następnym meczu, w niedzielę 24 sierpnia, Flota podejmie GKS Katowice.

Olimpia Grudziądz - Flota Świnoujście 0:2 (0:2)
Bramki: Niewiada (22), Lisowski (43)
Flota: Brljak - Sołowiej, Stasiak (65 Cienciała), Opałacz - Kamiński, Niewiada, Brud, Lisowski, Grzelak, Reca - Olszar (90 Erić).