Świetny powrót Adama Frączczaka na ligowe boiska [ZDJĘCIA]

Sebastian Szczytkowski
Pogoń II łatwo ograła Gwardię Koszalin.  Adam Frączczak
Pogoń II łatwo ograła Gwardię Koszalin. Adam Frączczak Andrzej Szkocki
III LIGA PIŁKARSKA. Adam Frączczak strzelił trzy gole dla Pogoni II Szczecin, a Adam Nagórski zdobył dwie bramki dla Świtu Szczecin. Nasze drużyny zwyciężyły.

Adam Frączczak zagrał w meczu ligowym po raz pierwszy od 31 sierpnia. Przerwa kapitana Pogoni trwała 254 dni i w jej czasie musiał zadbać się o swoje zdrowie. Półtora tygodnia temu Frączczak był z zespołem Kosty Runjaicia na meczu z Jagiellonią Białystok. Do Warszawy nie poleciał, został w Szczecinie, żeby pomóc rezerwistom w derbowym starciu z Gwardią Koszalin. Drużyna Pawła Crettiego wygrała 5:0.

Frączczak od razu wziął na siebie odpowiedzialność za wynik i był najważniejszym zawodnikiem na boisku. Trzeba było czekać tylko trzy minuty na jego pierwszego gola. Wcześnie pokonał Adriana Hartleba w sytuacji sam na sam. Przed przerwą skompletował hat-tricka, dwukrotnie wykorzystując rzut karny. Po przerwie wywalczył kolejną jedenastkę, której egzekutorem był Maciej Żurawski. Wynik ustalił zmiennik Frączczaka - Furst.

Rezerwy Pogoni były o klasę lepsze od Gwardii, na której ławce debiutował Wojciech Polakowski. Koszalinianie zostali w środku tygodnia rozbici 1:5 przez Chemika Police i przy Twardowskiego ich chłosta trwała.

Świt Skolwin kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa pod wodzą Andrzeja Tychowskiego. Bilans pod wodzą tego szkoleniowca to trzy wygrane ligowe i jedna pucharowa. Niedawno zespół znalazł się w górnej połowie tabeli, a już jest przed nim realna szansa znalezienia się w czołowej szóstce. Na razie skolwinianie są na ósmym miejscu, ale do szóstej Polonii Środa Wielkopolska tracą tylko punkt.

Na wygrany 2:0 mecz z Sokołem Kleczew zapraszał Adam Nagórski. Najlepszy napastnik Świtu znalazł się na plakatach, które były zauważalne w północym Szczecinie. Nagórski podjął się nie tylko ściągnięcia kibiców na stadion, ale również postanowił zapewnić im atrakcje. To on strzelił oba gole. Pierwszego z woleja po dośrodkowaniu Pawła Krawca. Drugiego po podaniu coraz ciekawiej grającego Szymona Emche. Sokół niczym w Skolwinie nie odpowiedział i po raz pierwszy w historii wyjechał ze Stołczyńskiej na tarczy.

Nagórski z 13 golami znalazł się na czwartym miejscu w klasyfikacji strzelców ligi. Powalczyć o koronę prawie nie ma szans. Najlepszy w rankingu Dawid Retlewski, kiedyś napastnik Floty Świnoujście, a obecnie Kotwicy Kołobrzeg, trafił do bramki 22 razy.

Pogoń II Szczecin - Gwardia Koszalin 5:0 (3:0)
Bramki: Frączczak 3 (3, 19-karny, 41-karny), Żurawski (48-karny), Furst (68)
Pogoń: Kusztan - Niepsuj (71 Sieracki), Kuzko (80 Krzyżaniak), Wawrzynowicz, Pach (71 Chouwer), Smoliński, Żurawski, Kalenik, Kozłowski, Wędrychowski, Frączczak (59 Furst)

Świt Szczecin Skolwin - Sokół Kleczew 2:0 (1:0)
Bramki: Nagórski 2 (43, 53)
Świt: Matłoka - Kosacki, Bil, Mach, Wyganowski, Wojdak, Adamczuk, Krawiec (87 Nagel), O. Szczepanik (74 Zieliński), Emche (72 Kołat), Nagórski (65 Nwaogu)

Pozostałe wyniki 28. kolejki: Kotwica Kołobrzeg - Mieszko Gniezno 4:1, Radunia Stężyca - Bałtyk Koszalin 2:3, Jarota Jarocin - Bałtyk Gdynia 1:0, Wierzyca Pelplin - KKS 1925 Kalisz 3:3, Górnik Konin - Lech II Poznań 2:3, Wda Świecie - KP Starogard Gdański 0:3 (wo.)