Świetna wiadomość dla Pogoni: Podbeskidzie przegrało z Piastem!

Richard Zajac, bramkarz Podbeskidzia, dwukrotnie skapitulował w meczu Piasta Gliwice. Andrzej Szkocki
Podbeskidzie Bielsko-Biała uległo na własnym boisku 1:2 Piastowi Gliwice. Oznacza to, że trzynasta w tabeli Pogoń Szczecin zachowała nad Góralami przewagę sześciu punktów na trzy kolejki przed końcem sezonu.

Piątkowa wygrana Pogoni Szczecin z Ruchem Chorzów 3:2 może okazać się kluczowa w walce Portowców o utrzymanie. Szczecinianie zyskali przewagę psychologiczną nad rywalami i mogli spokojnie oczekiwać na pozostałe rozstrzygnięcia weekendu.

W sobotnie popołudnie Podbeskidzie Bielsko-Biała podejmowało Piast Gliwice. Tuż przed przerwą wynik otworzył słowacki napastnik gospodarzy, Robert Demjan.

Po przerwie do pracy wzięli się walczący o awans do europejskich pucharów goście. Najpierw wyrównali po samobójczym trafieniu Bartłomieja Koniecznego, a w 79. minucie zwycięską bramkę dla Piasta zdobył Marcin Robak.

W niedzielę swoje spotkanie w ramach 27. kolejki rozegra GKS Bełchatów, który na własnym boisku zmierzy się z Zagłębiem Lubin.

Poniżej terminarz spotkań wszystkich czterech drużyn walczących o utrzymanie:

13. Pogoń: Górnik Zabrze (dom), Podbeskidzie Bielsko-Biała (wyjazd), Polonia Warszawa (d).

14. Ruch: Wisła Kraków (w), Legia Warszawa (d), Jagiellonia Białystok (w).

15. Bełchatów: Zagłębie Lubin (d), Lechia Gdańsk (w), Jagiellonia (d), Piast Gliwice (w).

16. Podbeskidzie: Lech Poznań (w), Pogoń (d), Widzew Łódź (w).