Falę problemów wywołała napaść Rosji na Ukrainę. Stabilna dotąd sytuacja raptownie się zmieniła - zarówno firmy, jak i gospodarstwa domowe popadają w kłopoty. Tymczasem zima i nadchodzące święta to czas, w którym powinniśmy otoczyć opieką przede wszystkim najstarszych mieszkańców. Stąd pomysł na akcję, która pokaże, co można zrobić, by okazać potrzebującym realne wsparcie.
KLIKNIJ I ZGŁOŚ POMYSŁ |
---|
Justyna Kruszewska, dyrektor marketingu z Energi z Grupy ORLEN, będącej patronem akcji „Święta z dobrą energią” zachęca, by razem podjąć ten trud.
- Wspólnie z gazetami należącymi do Polska Press Grupy proponujemy udział w projekcie dobroczynnym, w którym zyskają aktywne organizacje z każdego województwa - przypomina Justyna Kruszewska.
Dlatego zapraszamy samorządy, jak i fundacje, organizacje pozarządowe i instytucje społeczne, by podzieliły się z nami efektami swojej działalności. Zgłaszajcie pomysły i rozwiązania, które pozwalają skutecznie poprawić komfort życia, ograniczać koszty utrzymania, dostosować się do tak zmiennych warunków.
Co można zrobić? O czym przypominać? Przede wszystkim o konieczności wyrobienia sobie takich nawyków, dzięki którym na co dzień nie będziemy marnować energii, chroniąc swoje pieniądze i naturalne środowisko. Warto pomóc w wymianie sprzętu elektrycznego na energooszczędny - tu różnice w poborze prądu mogą być znaczące. Można też podpowiedzieć, jak zainwestować w odnawialne źródła energii, dzięki którym ograniczymy emisję dwutlenku węgla do atmosfery. A może należy skupić się na temacie termomodernizacji budynku lub rozważyć podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej? Wachlarz działań jest ogromny. A Boże Narodzenie to czas nadziei - dajmy seniorom swoją uwagę, niech poczują, że w tak trudnej sytuacji nie są sami.
Wyróżnimy najlepszych
Zgłoszone w ramach akcji „Święta z dobrą energią” inicjatywy zostaną zweryfikowane przez kapitułę, poddane pod głosowanie wśród naszych Czytelników. Pomysły, które uzyskają największe poparcie, wesprzemy finansowo. Przypomnijmy, że łączny budżet to aż 200 tys. zł. W każdym województwie przyznamy trzy wyróżnienia:
- 1 miejsce: 6000 zł
- 2 miejsce: 4000 zł
- 3 miejsce: 2500 zł
Na zgłoszenia czekamy do poniedziałku, 23 stycznia 2023 r.
Zaprosimy ekspertów
Przez cały czas trwania akcji, czekając na zgłoszenia inicjatyw i zachęcając Czytelników do głosowania, będziemy też podpowiadać, jak na co dzień efektywnie zarządzać energią elektryczną w domu i co zrobić, by skutecznie obniżać rachunki za prąd i wodę. Wyjaśnimy, dlaczego warto inwestować w OZE, skupimy się też na klasie energetycznej urządzeń, z których korzystamy, przekonując, jak istotnie ten parametr może się przełożyć na zmniejszenie domowych wydatków. Codzienne nawyki mają ogromne znaczenie - dla naszego portfela i dla środowiska.