Światowy wynik

dc, 22 maja 2006 r.Zaktualizowano
Katarzyna Baranowska i Mateusz Sawrymowicz z MKP Szczecin wystartowali w mistrzostwach Polski w pięciu wyścigach indywidualnych. I zdobyli pięć złotych medali! Andrzej Szkocki
Świetny wynik 3.48,52 uzyskał Mateusz Sawrymowicz z Miejskiego Klubu Pływackiego Szczecin, który wygrał prestiżowy wyścig na 400 m stylem dowolnym. - Rezultat Sawrymowicza był sztandarowym wynikiem sobotnich wyścigów - powiedział trener kadry, Paweł Słomiński.

Wynik Sawrymowicza plasuje go na wysokiej pozycji na listach światowych. - To rzeczywiście wynik rewelacyjny, tylko o niewiele gorszy od rekordu Polski Artura Wojdata - powiedział trener szczecińskich pływaków, Mirosław Drozd. Sawrymowicz zakwalifikował się wraz ze swym kolegą klubowym Przemysławem Stańczykiem (który był trzeci - 3.51,93) do startu w mistrzostwach Europy.

Sawrymowicz i Stańczyk byli też bohaterami wyścigu na 1500 m st. dow., zajmując dwa pierwsze miejsca, także z wynikami dającymi miejsca w mistrzostwach Europy w Budapeszcie, które odbędą się w sierpniu. Stańczyk był również drugi na 200 m st. dow.

Brawa należą się też trzeciej wielkiej gwieździe MKP Szczecin - Katarzynie Baranowskiej, która pewnie wygrała na 400 m stylem zmiennym. Baranowska uzyskała czas 4.48,19. Drugą na mecie Aleksandrę Urbańczyk z Trójki Łódź wyprzedziła o ponad sześć sekund. Baranowska, podwójna mistrzyni Europy z Triestu, zdobyła też złoty "krążek" w wyścigu na 200 m st. zm. (2.15,18 - też minimum na ME) oraz na 800 metrów stylem dowolnym.

Szczecinianie rządzili na 400 m stylem dowolnym, ale szczecinianki też dobrze poradziły sobie na tym dystansie. Brązowy medal zdobyła Iga Kalinowska (4.20,43), która stanęła na ostatnim miejscu podium także na 800 m st. dow.

polecane: Flesz - Co piąta transakcja będzie wymagać użycia PIN-u