MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Suzuki Swift pojedzie do serwisu

(WF)
Do serwisów musi pojechać ponad 11 tys. Swiftów.
Do serwisów musi pojechać ponad 11 tys. Swiftów. Fot. sxc.hu
Firma Suzuki Motor Poland poinformowała, że niektóre egzemplarze modelu Swift mogą mieć usterkę fabryczną. Ogłoszono akcje serwisową.

Zgodnie z informacją przekazaną do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przez firmę Suzuki Motor Poland, wybrane egzemplarze modelu Suzuki Swift mogą mieć usterkę fabryczną i w związku z tym zdecydowano się na ogłoszenie prewencyjnej akcji przywoławczej.

Chodzi o pojazdy wyprodukowane w okresie od października 1997 roku do października 2002 r. na Węgrzech, w wersji trzy-, cztero- i pięciodrzwiowej z silnikiem o pojemności 1,0 oraz 1,3 litra. W omawianych egzemplarzach modelu Swift istnieje potencjalnie prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska korozji uchwytu zwrotnicy kolumny zawieszenia koła przedniego. W skrajnych przypadkach może dojść do odłączenia się uchwytu od kolumny, co mogłoby doprowadzić do unieruchomienia pojazdu. W związku z powyższym producent zdecydował się na wymianę kolumny zawieszenia koła przedniego w we wszystkich podejrzanych Swiftach.

Na polskim rynku akcja naprawcza dotyczy 11352 samochodów Suzuki Swift. Importer powiadomi listownie właścicieli samochodów objętych kampanią o konieczności skontaktowania się z autoryzowaną stacją obsługi celem wykonania odpowiedniej modyfikacji. Koszt naprawy poniesie producent.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński