Superpuchar Hiszpanii. Pierwsze trofeum w tym sezonie FC Barcelony. Robert Lewandowski i spółka świętują wygraną nad Realem Madryt

Piotr Rzepecki
GIUSEPPE CACACE/AFP/East News
Superpuchar Hiszpanii. Piłkarze i kibice FC Barcelony długo dziś nie zasną. Duma Katalonii cieszy się podwójnie: ze zdobycia pierwszego trofeum w tym sezonie, a także pokonania odwiecznego rywala, Realu Madryt. Barca wygrała 3:1 w koncertowym stylu na stadionie w arabskim Rijadzie.

Superpuchar Hiszpanii. FC Barcelona triumfuje w Rijadzie

Mecz zasłużenie wygrała drużyna Xaviego. Od pierwszych minut Barca miała wyraźną przewagę i niemalże ani na moment nie straciła koncentracji. Niemalże, bo w trzeciej minucie doliczonego czasu gry honorowo trafił Karim Benzema. Gol Francuza jednak nie zadziałał na morale Barcy, która to wraz z końcowym gwizdkiem triumfalnie zaczęła fetę.

Piłkarze Barcy jak i sztab zostali nagrodzeni ze wszelkimi honorami. Złote medale na szyi i szampan to już tradycja.

Nie czas na odpoczynek. Chwila zabawy i Barca wraca do gry!

To rzecz jasna nie koniec sezonu dla Barcelony. Turniej rozgrywany na arabskiej ziemi to tylko mała odskocznia od tego co drużynę czeka wkrótce w Hiszpanii i na arenie europejskiej.

Przed Barceloną walka w rozgrywkach ligowych, w których co prawda przoduje z trzypunktową przewagą nad drugim Realem, ale musi pozostać czujna. Reszta stawki z "Królewskimi" na czele będzie czekać na każde potknięcie Roberta Lewandowskiego i spółki. Kto wie czy o wszystkim nie zadecyduje rewanżowe El Clasico na Camp Nou.

Do tego podopiecznych Xaviego czeka arcytrudny dwumecz z Manchesterem United w ramach 1/16 finału Ligi Europy. Drużyny spotkają się w drugiej połowie lutego.

Poza tym Barca jeszcze zmierzy się na trzecim froncie. Mecz w ramach 1/8 finału Pucharu Króla z trzecioligowcem Cuetą już za cztery dni - 19 stycznia.