Sukcesy młodych kajakarzy Wiskordu Szczecin

Damian Uhle po jednym ze swoich medalowych występów w Bydgoszczy.
Damian Uhle po jednym ze swoich medalowych występów w Bydgoszczy. archiwum Wiskordu
Zawodnicy Wiskordu Szczecin zdobyli pięć medali w Mistrzostwach Polski Juniorów i na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w kajakarstwie, które zostały rozegrane w Bydgoszczy.

Na ten dorobek złożyły się: jeden złoty medal, trzy srebrne i jeden brązowy. Aż trzy krążki padły łupem Damiana Uhle w MP juniorów. W konkurencji jedynek zdobył złoto w K-1 500 m, oraz dwa srebrne (w K-1 1000 m i K-1 5000 m). Tym samym młody zawodnik potwierdził wysoką formę, bowiem wcześniej, jako reprezentant kraju, w czerwcu w Poznaniu na Mistrzostwach Europy w K-2 1000m zajął 7 miejsce, a na początku sierpnia startował na Mistrzostwach Świata Juniorów w Welland w Kanadzie, zajmując 6 lokatę w K-2 1000m.

Bardzo dobry występ w Bydgoszczy zademonstrowała kajakowa dwójka w składzie Kacper Szewczuk i Tomasz Domański zdobywając srebrny medal OOM w konkurencji K-2 5000m a w konkurencji K-2 1000m zajmując czwartą lokatę.

Brązowy medal OOM wywalczyły zawodniczki Karolina Leśniewska, Sara Hamerska również w dwójce K-2 3000m. Na piątych miejscach rywalizację ukończyli Jonasz Dydyna (MPJ, konkurencja kanadyjek jedynek C-1 5000m) oraz Marek Borys (OOM konkurencja kanadyjek jedynek C-1 500m)

- Wynik ten bardzo dobrze rokuje na przyszłość i jest efektem dobrej współpracy sztabu szkoleniowego klubu - twierdzi prezes Maria Biernat.

Z grupą juniorów pracuje od 2012 r. srebrny medalista olimpijski i wielokrotny mistrz świata Daniel Jędraszko, z którym współpracują w szkoleniu młodzieżowym Karol i Wojciech Niesterowiczowie, szkoleniem dzieci zajmuje się Agnieszka Długołęcka, a trenerem koordynatorem jest Piotr Szczeszek.