Sukcesy Bushikanu Szczecin. Sześć złotych medali. ZDJĘCIA

Technika, która przypieczętowała zwycięstwo Małgorzaty Czuby (z lewej) w finałowym pojedynku kumite mini kadetek Bushikan Szczecin
Kolejne sukcesy karateków Bushikanu Szczecin. Tym razem podczas mistrzostw Centrum Promocji Sportu i Rekreacji Dragon.

Jeszcze kilka miesięcy temu karatecy mogli rywalizować wyłącznie w zawodach wirtualnych. Dla podtrzymania formy były to pożyteczne zawody, ale nie było w nich takiego ducha rywalizacji jak dotychczas. Na szczęście rządowe obostrzenia zostały poluzowane i zawodnicy mogą się spotykać już oko w oko.

W zawodach, które odbyły się w Poddębicach łącznie wystartowało 60 zawodników z sześciu klubów. Szczecińscy karatecy przywieźli sporo medali. Pięcioosobowa ekipa Bushikanu wywalczyła sześć złotych medali, srebrny i brązowy krążek.

Po złoto sięgnęli: Sttenio Almeida (dwukrotnie - w kata seniorów i kumite seniorów), Małgorzata Czuba (dwukrotnie - w kata seniorek i kumite mini kadetek), Patrycja Staszek w kumite dziewcząt 9-12 lat oraz Michalina Żuk w kata dzieci 8 lat i młodsze. Drugie miejsce zdobyła Patrycja Staszek w kata dziewcząt 11-12 lat zielone pasy wzwyż, w której to konkurencji brąz przypadł Małgorzacie Żuk.