Łukasz Konstanty
W 2022 roku Konrad Badacz zdobył srebrny medal w biegu indywidualnym podczas Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy. Teraz stanął na podium podczas mistrzostw Europy juniorów. Fot. Polski Komitet Olimpijski | PKOL - olimpijski.pl, CC BY-SA 4.0, wikimedia commons
Dobre wieści napłynęły do kraju z Łotwy. Podczas odbywających się w Madonie mistrzostw Europy juniorów brązowy medal wywalczył Konrad Badacz. Polak sukces zanotował w konkurencji sprint na 10 kilometrów.

Złoty medal wywalczył Włoch Nicolo Betemps, a srebro trafiło w ręce Czecha Petra Haka.

Konrad Badacz mógł zdobyć srebro

Polski biathlonista w dzisiejszym biegu sprinterskim bardzo dobrze radził sobie na strzelnicy. Wszystkie jego próby dosięgły celu, o tym, które miejsce zajmie w końcowej klasyfikacji decydował więc bieg. O ile znakomicie dysponowany Włoch Betemps wydawał się w sobotę poza zasięgiem (przed ostatnim okrążeniem miał niemal 15 sekund przewagi), to druga lokata była jak najbardziej realna.

Niestety, Polak znacznie wolniej pokonywał ostatnie okrążenie, w efekcie w końcowej klasyfikacji przegrał nie tylko z biathlonistą z Półwyspu Apenińskiego, ale także z Czechem Petrem Hakiem, którego po dwóch strzelaniach wyprzedzał o niemal 20 sekund! Ostatecznie nasz zawodnik zakończył zmagania na trzeciej pozycji, ze stratą 42,5 s do zwycięzcy i niemal dziesięciu sekund do srebrnego medalisty.

Bardzo dobry występ zaliczył także drugi z Biało-Czerwonych - Fabian Suchodolski, który ze stratą 59 sekund do zwycięzcy (jeden niecelny strzał) zajął piątą lokatę. Pozostali Polacy plasowali się poza czołówką - 21. miejsce zajął Hubert Matusik, a 52. lokatę wywalczył Kacper Brzóska.

Kolejne starty Polaków w Madonie

W sobotę o 13:30 w Madonie odbędzie się sprint kobiet. Mistrzostwa Europy juniorów zakończą się w niedzielę, kiedy to biathloniści i biathlonistki rywalizować będą w biegu pościgowym.