Studiuj sztukę i muzykę w Szczecinie

Artykuł sponsorowany
Fot. Archiwum Akademii Sztuki w Szczecinie, www.StudiujSztuke.pl

Akademia Sztuki w Szczecinie to uczelnia szczególna. To pierwsza i jedyna publiczna uczelnia artystyczna w Polsce, która od 10 lat łączy sztuki muzyczne i sztuki wizualne. Studiowanie w Akademii Sztuki daje szerokie możliwości rozwoju, a jednocześnie współpracy muzyków i plastyków – jak żadna inna uczelnia w tym kraju.

Stawiamy na rozwój kreatywności naszych studentów. Duża swoboda twórcza, przyjazna atmosfera pozwolą Wam rozwijać swój talent, ale może pozwolą odkryć nowy? Na Uczelni działają prężnie Koła naukowe (m.in. ODEON – zrzeszający wokalistów i PRYZMAT tworzący gry komputerowe), nasi studenci i absolwenci biorą udział w licznych konkursach i festiwalach w całej Polsce i Europie. Jesteśmy też prężnie działającą instytucją kultury – prowadzimy galerie, organizujemy wystawy, pokazy, performance, warsztaty, koncerty i festiwale. Dziesięć lat temu zaczynaliśmy z liczbą prawie 400 studentów. Teraz możemy poszczycić się liczbą 750 studentów na ośmiu kierunkach.

Studiuj Sztuki Muzyczne

Studia na Wydziale Edukacji Muzycznej przygotowują m.in. do prowadzenia zajęć dydaktycznych w szkolnictwie ogólnokształcącym i muzycznym, zajęć umuzykalniających w przedszkolach, zespołów wokalnych lub wokalno-instrumentalnych w szkolnictwie ogólnokształcącym, muzycznym i ruchu amatorskim, działalności muzycznej w instytucjach kultury i animacji kultury muzycznej.

Wydział Instrumentalny szczyci się wspaniałą kadrą muzyków, czynnie koncertujących w największych salach koncertowych świata. Nasi pedagodzy są koncertmistrzami orkiestr symfonicznych, solistami i kameralistami. Studia kształtują muzyków w kierunku solistycznym, kameralnym, przygotowują do pracy w orkiestrach, kształtują umiejętności w zakresie managementu i promocji kultury. Na wydziale funkcjonuje orkiestra symfoniczna i orkiestry kameralne, w których młodzi muzycy mogą rozwijać swoje umiejętności.

Studia na Wydziale Wokalnym przygotowują do pracy solistycznej w teatrach operowych, operetkowych oraz muzycznych, pracy solistycznej w muzyce kantatowo – oratoryjnej i pieśniarskiej. Przygotowujemy studentów do działalności muzycznej w instytucjach kultury, w kościołach i w mediach, działalności naukowej i dydaktycznej w szkołach wyższych i kształcenia nauczycieli prowadzących kierunek emisji głosu i wokalistyki oraz animacji życia muzycznego. Przyszłych wokalistów kształci wykwalifikowana kadra pedagogiczna - to czynni soliści osiągający sukcesy na muzycznych scenach świata. Wydział organizuje co dwa lata Konkurs Wokalny im. Carla Loewe, wychwytujący nowe talenty w świecie wokalistyki.

Wydziały muzyczne Akademii Sztuki w Szczecinie organizują liczne koncerty i warsztaty a specjaliści z całego świata przyjeżdżają, by prowadzić kursy mistrzowskie.

Studiuj Sztuki Wizualne

Architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna to kierunek dla tych, którzy chcieliby posiąść wiedzę na temat kreowania przestrzeni prywatnych i publicznych tak w otaczającej nas rzeczywistości, jak i rzeczywistości wirtualnej. W toku studiów zdobywają umiejętności związane z technicznymi i plastycznymi aspektami projektowania. Przyszli architekci wnętrz swój warsztat doskonalą, poznając m.in. zasady ergonomii, budownictwa, perspektywy, rysunku projektowego, tworząc autorskie koncepcje w programach 3D. Poszerzają wiedzę z zakresu architektury i designu oraz pogłębiają zmysł estetyczny poprzez malarstwo, rzeźbę czy fotografię. Specjalność Mebel i formy przestrzenne uczy projektować meble, formy użytkowe i przestrzenne oraz oświetlenie we wnętrzach i w przestrzeni otwartej, a także opakowania. Studenci poznają najnowsze technologie z zakresu projektowania architektury wnętrz, projektowania mebla i form przestrzennych w teorii i w praktyce, korzystając z najnowszego wyposażenia pracowni i warsztatów.

Dla przyszłych grafików przygotowaliśmy trzy specjalności. Grafika artystyczna pozwoli zgłębić praktyczne i teoretyczne aspekty technik: wklęsłodruku, wypukłodruku, serigrafii, litografii, druku offsetowego, grafiki cyfrowej. W ramach programu studenci specjalności równolegle uczestniczą w zajęciach z: projektowania graficznego, fotografii, rysunku, malarstwa, rzeźby, multimediów. Dla wielbicieli nowych technologii – specjalność grafika interaktywna. Przygotuje studentów do pracy z wykorzystaniem najnowszych technologii, nauczy realizować projekty multimedialne. Student jest przygotowany do podjęcia działalności w zakresie: grafiki interaktywnej, cyfrowej i multimedialnej, fotografii i obrazowania cyfrowego, multimediów i przestrzeni wirtualnej, podstaw programowania i modelowania 3D, sfery audiowizualnej, rzeźby i transformacji cyfrowych, działań przestrzennych i interaktywnych oraz strategii artystycznych. Jeśli natomiast Twoją pasją jest grafika projektowa – zapraszamy do prowadzonych przez świetnych projektantów i międzynarodowej sławy artystów pracowni na tej specjalności. Studia na specjalności grafika projektowa gwarantują studentowi rozwój w takich dziedzinach, jak: typografia, liternictwo, projektowanie wydawnictw, plakat, projektowanie znaku graficznego i identyfikacji wizualnej, ilustracja, projektowanie stron internetowych i aplikacji, multimedialne projektowanie graficzne, projektowanie kampanii społecznych i promocyjnych.

Wydział Malarstwa zaprasza studentów do odkrywania swych umiejętności w pięknych pracowniach Pałacu pod Globusem. Studia na tym kierunku łączą tradycyjną praktykę warsztatową z kształceniem w zakresie nowych mediów, umożliwiając zdobycie niezbędnych kompetencji artystycznych w obszarze szeroko rozumianego malarstwa. Studenci mają możliwość realizacji projektów interdyscyplinarnych, które pomagają rozwijać ich indywidualną drogę artystyczną z jednoczesnym uwzględnieniem doskonalenia umiejętności praktycznych, niezbędnych w pracy w branżach kreatywnych.

Na młodych poszukujących artystów czeka Wydział Sztuki Mediów. Studia na specjalności film eksperymentalny skierowane są do przyszłych artystów pracujących w obszarze filmu. Podczas zajęć realizują liniowe i nieliniowe formy filmowe, eksplorują obszary filmu dokumentalnego i mockumentu, tworzą narracje wideo 360 i środowiska wirtualne, podejmują aktywności okołoteatralne oraz działają w przestrzeni społecznej. Wydział zaprasza też na studia na specjalności fotografia. Studentki i studenci poznają podstawy techniki oraz teorii, które są niezbędne do realizacji projektów kreacyjnych i użytkowych. Oswajamy narzędzia, proces tworzenia i strukturę świata fotografii. Zajęcia prowadzone są w trzech studiach fleszowych, które pozwalają na kompleksową realizację projektów fotograficznych oraz w ciemni, w której można doświadczyć nie tylko tradycyjnej fotografii analogowej ale także jej hybrydowych odmian. Studia na specjalności Sztuka mediów i animacja łączą różnorodne formy wyrazu artystycznego: animację, wideo, działania intermedialne, audiowizualne, performatywne, muzykę eksperymentalną, instalację oraz sztukę w przestrzeni publicznej. Autorskie programy zajęć, komputerowe wspomaganie procesów twórczych, dostęp do pracowni malarstwa, rysunku i rzeźby, nowocześnie wyposażone studia, wymiana między uczelniami w Polsce i za granicą, własne przestrzenie wystawiennicze oraz Festiwal Młode Wilki – jedno z ważniejszych wydarzeń skierowanych do młodych twórców w Polsce – przygotowują naszych studentów do konfrontacji ze światowym dyskursem sztuki współczesnej oraz dostarczają narzędzi niezbędnych w zawodach kreatywnych.

A może marzy Ci się praca projektanta – zapraszamy na Wydział Wzornictwa. Bogata oferta Wzornictwa to trzy specjalności. Projektowanie produktu to studiowanie procesu projektowego i nauka wykonywania prototypów zaprojektowanych przedmiotów. Już od początku studenci poznają podstawy projektowania w pracowniach kierunkowych, uczą się modelowania i prototypowania, wykonując formy z drewna, metalu i tworzyw sztucznych, a także poznają najnowsze oprogramowanie do modelowania 3D oraz tajniki wycinania laserowego i obsługi obrabiarki CNC. Studia na specjalności Komunikacja Wizualna i gry komputerowe obejmują zajęcia w kierunkowych pracowniach projektowania: komunikacji wizualnej (identyfikacja wizualna, znak, reklama), wydawnictw i książki artystycznej, liternictwa i typografii, aplikacji mobilnych, opakowań, projektowania przestrzeni wirtualnej i gier komputerowych. Do tego nauka najnowszego oprogramowania, przygotowania do druku, fotografii reklamowej. Po każdym roku studiów zapewniamy miesiąc praktyki w firmach z branży przemysłów kreatywnych. Jeśli od zawsze interesowała Cię moda i projektowanie ubrań i dodatków – zapraszamy na studia na Projektowaniu Ubioru. Studentów zachęcamy do eksperymentów i poszerzania środków wyrazu artystycznego, dlatego początkowo studiują równolegle projektowanie ubioru, obuwia, biżuterii i tkanin. Jednocześnie uczą się zagadnień z zakresu technologii i rzemiosła, co pozwala na dogłębne studium tematu. Adepci projektowania zdobywają wiedzę i umiejętności z zakresu procesu projektowego, zasad kroju i szycia, konstrukcji obuwia, technologii i materiałoznawstwa, tendencji w modzie, stylizacji, rysunku żurnalowego czy fotografii mody. Niebywałą zaletą studiów są bogato wyposażone pracownie: szwalnia, pracownia szewska, złotnicza i serigrafii.

Kariera czeka na Ciebie!

Akademia Sztuki w Szczecinie to dynamicznie zmieniająca się oferta, dostosowana do potrzeb współczesnego rynku sztuki. Nowe kierunki i specjalności pojawiają się co roku (w tym roku to np. rytmika i arteterapia), w ramach projektu POWER można brać też udział w licznych kursach, warsztatach i pracowniach specjalistycznych – niezależnie od studiowanego kierunku. Współpraca z branżą przemysłów kreatywnych daje studentom możliwość odbycia płatnego stażu i zdobycie doświadczenia już w trakcie studiów. Współpracujemy także z instytucjami kultury w regionie – nasi studenci przygotowują wizualizacje i projekty dla teatrów i filharmonii, grają i śpiewają na profesjonalnych scenach i współpracują z artystami światowego formatu. Nasi absolwenci grają i śpiewają na najlepszych scenach Europy, znajdują zatrudnienie w galeriach sztuki i rozwijają swoją dalszą artystyczną drogę.

Dodaj ogłoszenie