Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Studenci Akademii Sztuki w Szczecinie będą mogli wrócić na indywidualne zajęcia

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Nauka gry na instrumencie jest dosyć trudna na odległość. Od poniedziałku studenci uczelni artystycznych będą mogli skorzystać z zajęć indywidualnych na uczelni.

Przywrócenie indywidualnych zajęć na uczelniach muzycznych pozwoli m.in. na kontynuację procesu kształcenia i przygotowanie do egzaminów dyplomowych studentom specjalności instrumentalnych, które z uwagi na swoją specyfikę nie mogą być realizowane w warunkach domowych (np. organy, klawesyn, perkusja, kontrabas, harfa). Zmiany pozwolą również studentom ostatnich lat uczelni plastycznych na ukończenie prac dyplomowych, które muszą być realizowane w pracowniach specjalistycznych.

W Szczecinie te zasady obejmą Akademię Sztuki.

- Indywidualne zajęcia artystyczne prowadzimy tylko na wydziałach muzycznych - mówi Maciej Mizgalski z Akademii Sztuki. - Przygotowujemy się do tego, żeby w przyszłym tygodniu pozwolić na zajęcia indywidualne w odpowiednich warunkach sanitarnych. Myślę, że będzie się to odbywać w formie indywidualnych rezerwacji sal. Czekamy na szczegółowe wytyczne.

ZOBACZ TEŻ:

Niestety, uczniowie szkół muzycznych nie będą mieli takiej możliwości.

- Nas to nie dotyczy, nadal pracujemy zdalnie - mówi Jolanta Sapieha, dyrektor Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Szczecinie. - Jeśli uczniowie będą potrzebowali indywidualnych konsultacji, będą mogli z nich skorzystać od 1 czerwca, podobnie jak w innych szkołach.

Od 1 czerwca uczniowie ze szkół dla dzieci i młodzieży będą mieli możliwość korzystania z konsultacji ze wszystkich przedmiotów na terenie szkoły. Wymiar tych konsultacji zostanie uzależniony od potrzeb ucznia, a także warunków szkoły. Konsultacje będą dobrowolne dla ucznia, natomiast dyrektor szkoły będzie zobowiązany je zorganizować, biorąc pod uwagę możliwości szkoły.

ZOBACZ TEŻ:

Bądź na bieżąco i obserwuj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński