Strzelali Buksa, Marchwiński, Młyński i Szczepański. Młodzieżowcy na boisku: 23. kolejka Ekstraklasy [RAPORT]

Jacek Czaplewski
Sebastian Milewski błysnął w meczu Piast - Cracovia
Sebastian Milewski błysnął w meczu Piast - Cracovia Marzena Bugala- Azarko / Polska Press
PKO Ekstraklasa. Z perspektywy młodzieżowców 23. kolejka była udana. Po bramce zdobyło czterech, dwóch zapisało asystę, a jeden czyste konto.

Występy młodzieżowców w 23. kolejce PKO Ekstraklasy
Arka Gdynia - Mateusz Młyński (2001) - Cały mecz z Rakowem Częstochowa. Błysnął po przerwie. Wtedy to zdobył kontaktową bramkę i zapisał asystę.

Cracovia - Kamil Pestka (1999) - 66 minut z Piastem Gliwice. W następnej kolejce pauzuje z uwagi na czwartą żółtą kartkę.
Sylwester Lusiusz (1999) - Rozegrał całe spotkanie jako środkowy pomocnik.

Górnik Zabrze - Przemysław Wiśniewski (1998) - Od deski do deski ze Śląskiem Wrocław - jako stoper.
David Kopacz (1999) - W 74 minucie zmienił Erika Jirkę.

Jagiellonia Białystok - Bartłomiej Wdowik (2000) - W fatalnym spotkaniu z Legią Warszawa zapisał 64 minuty gry.
Przemysław Mystkowski (1998) - Zmienił Wdowika. Też nic nie wskórał.

Korona Kielce - Mateusz Spychała (1998) - Prawie cały mecz z Wisłą Kraków. W 85 minucie wyleciał z boiska za dwie żółte kartki.
Grzegorz Szymusik (1998) - Do ostatniego gwizdka na drugim boku obrony.

Lechia Gdańsk - Karol Fila (1998) - Ponownie w składzie. Niestety zepsuł kolegom mecz z Lechem Poznań. Już na początku drugiej połowy wyleciał bowiem za dwie żółte kartki.
Tomasz Makowski (1999) - Nie był w stanie zatrzymać naporu rywali. Przewaga była zbyt duża.

Lech Poznań - Jakub Kamiński (2002) - Bardzo dobry występ z Lechią Gdańsk. Mógł trafić do siatki.
Kamil Jóźwiak (1998) - Na boisku do 86 minuty.
Tymoteusz Puchacz (1999) - Zszedł po 64 minutach.
Jakub Moder (1999) - Zmienił Puchacza. To po jego uderzeniu padła bramka na 1:0 (samobój Dusana Kuciaka).
Filip Marchwiński (2002) - Wszedł w 59 minucie za Karlo Muhara. Zdążył strzelić gola na 2:0 i dostać żółtą kartkę.
Juliusz Letniowski (1998) - Wszedł na końcówkę za Jóźwiaka.

Legia Warszawa - Radosław Majecki (1999) - Po raz ósmy w sezonie zachował czyste konto.
Michał Karbownik (2001) - Cały mecz z Jagiellonią Białystok. Zaliczył fantastyczny rajd w akcji, która zakończyła się golem na 4:0 (wideo poniżej).
Mateusz Praszelik (2000) - W 89 minucie zmienił Pawła Wszołka.

ŁKS Łódź - Adam Ratajczak (2002) - Przez 82 minuty wypełnił rolę młodzieżowca w meczu z Pogonią Szczecin.
Przemysław Sajdak (2000) - Na końcówkę wszedł za Ratajczaka.

Piast Gliwice - Sebastian Milewski (1998) - W swoim drugim sezonie doczekał się debiutanckiej bramki na poziomie ekstraklasy. Trafił efektownie w meczu z Cracovią. Za trzy punkty:

Pogoń Szczecin - Sebastian Kowalczyk (1998) - Jak co tydzień w pełnym wymiarze czasowym. Tym razem zagrał z ŁKS Łódź.
Marcin Listkowski (1998) - Od 70 minuty biegał za Michalisa Maniasa.

Raków Częstochowa - Miłosz Szczepański (1998) - Wybraliśmy go do jedenastki kolejki. Świetnie wypadł zwłaszcza podczas pierwszej połowy meczu z Arką Gdynia. Zdobył bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego. W końcówce zmienił go Piotr Malinowski.
Kamil Piątkowski (2000) - W 77 minucie zastąpił Daniela Bartla.

Śląsk Wrocław - Przemysław Płacheta (1998) - Zapisał asystę w meczu z Górnikiem Zabrze.
Piotr Samiec-Talar (2001) - W doliczonym czasie wszedł za Płachetę.

Wisła Płock - Damian Michalski (1998) - Od trenera dostał 90 minut z Zagłębiem Lubin.
Maciej Ambrosiewicz (1998) - Dotrwał ledwie do przerwy. W drugiej połowie już nie pojawił się na boisku.
Dawid Kocyła (2002) - Wszedł na drugą połowę za Ambrosiewicza.
Hubert Adamczyk (1998) - Wrócił po kontuzji. W 83 minucie zmienił strzelca gola, Torgila Gjertsena. Był to jego pierwszy występ w sezonie.

Wisła Kraków - Aleksander Buksa (2003) - W meczu z Koroną Kielce zagrał zamiast kontuzjowanego Alona Turgemana. Obronił się. Na początku spotkania wyprowadził bowiem drużynę na prowadzenie.
Mateusz Hołownia (1998) - W 80 minucie zmienił Buksę.

Zagłębie Lubin - Patryk Szysz (1998) - Zagrał na szpicy przeciw Wiśle Płock.
Bartosz Slisz (1999) - Pełne 90 minut jako defensywny pomocnik.
Łukasz Poręba (2000) - W 87 minucie zastąpił Jakuba Tosika.

Klasyfikacja kanadyjska młodzieżowców w PKO Ekstraklasie:
7 GOLI i 2 ASYSTY: Patryk Klimala (Jagiellonia Białystok).
5 GOLI i 2 ASYSTY: Kamil Jóźwiak (Lech Poznań).
3 GOLE i 2 ASYSTY: Tymoteusz Puchacz (Lech Poznań).
2 GOLE i 3 ASYSTY: Mateusz Młyński (Arka Gdynia).
3 GOLE i 1 ASYSTA: Bartosz Bida (Jagiellonia Białystok).
2 GOLE i 2 ASYSTY: Przemysław Płacheta (Śląsk Wrocław).
1 GOL i 3 ASYSTY: Miłosz Szczepański (Raków Częstochowa).
4 ASYSTY: Michał Karbownik (Legia Warszawa).
3 GOLE i 1 ASYSTA: Bartosz Białek (Zagłębie Lubin).
1 GOL i 3 ASYSTY: Michał Skóraś (Raków Częstochowa).
3 GOLE: Aleksander Buksa (Wisła Kraków), Damian Michalski (Wisła Płock), Paweł Tomczyk (Lech Poznań).
2 GOLE 1 ASYSTA: Sebastian Kowalczyk (Pogoń Szczecin), Bartosz Slisz (Zagłębie Lubin).
1 GOLE i 2 ASYSTY: Sebastian Milewski (Piast Gliwice), Piotr Pyrdoł (ŁKS Łódź).
2 GOLE: Filip Marchwiński (Lech Poznań), Kamil Pestka (Cracovia), Maciej Rosołek (Legia Warszawa), Patryk Szysz (Zagłębie Lubin), Kamil Wojtkowski (Wisła Kraków).
1 GOL i 1 ASYSTA: Jakub Moder (Lech Poznań), Mikołaj Kwietniewski (Wisła Płock), Michał Rakoczy (Cracovia).
2 ASYSTY: Jakub Kamiński (Lech Poznań).
1 GOL: Marcin Listkowski (Pogoń Szczecin), Dawid Pakulski (Zagłębie Lubin), Łukasz Poręba (Zagłębie Lubin), Jan Sobociński (ŁKS Łódź), Przemysław Wiśniewski (Górnik Zabrze).
1 ASYSTA: Jakub Apolinarski (Raków Częstochowa), Karol Fila (Lechia Gdańsk), Robert Gumny (Lech Poznań), Kamil Piątkowski (Raków Częstochowa), Michał Rakoczy (Cracovia), Jakub Wawszczyk (Arka Gdynia).