Strzelał, aż miło

dc, 5 grudnia 2005 r.Zaktualizowano
A Tomasz Frankowski (z prawej) ostatnio narzekał, że nie ma nosa do goli...
A Tomasz Frankowski (z prawej) ostatnio narzekał, że nie ma nosa do goli... Fotorzepa
Popis napastnika reprezentacji Polski, Tomasza Frankowskiego! "Franek" wpisał się na listę strzelców w 23., 32. oraz 70. minucie i w spotkaniu 15. kolejki drugiej ligi hiszpańskiej drużyna naszego napastnika, Elche, pokonała na własnym stadionie Numancię 4:1.

W sumie były zawodnik Wisły zdobył już w tym sezonie 7 goli dla nowego klubu. Czwartego gola dla gospodarzy na trzy minuty przed końcem spotkania strzelił Peragon. Dzięki wygranej Elche zajmuje 7. miejsce w tabeli z dorobkiem 24 punktów.

"Wyczyn" Bosackiego

W niemieckiej Bundeslidze najciekawsze dla polskich kibiców spotkanie odbyło się w Dortmundzie. Miejscowa Borussia, w której bryluje Polak Euzebiusz Smolarek podejmowała Hannover 96, barw którego broni Dariusz Żuraw.

Pomimo zapalenia oka w podstawowym składzie pojawił się Smolarek, który goni Mirosława Klose w klasyfikacji najlepszych strzelców Bundesligi. Mecz lepiej zaczęli jednak goście, bo w 16. minucie wyszli na prowadzenie po strzale Cherundulo. Smolarek nie powiększył w tym meczu swojego dorobku bramkowego. Gola zdobył za to przymierzany niedawno do naszej reprezentacji Christoph Dabrowski.

Borussia Monchengladbach przegrała u siebie z Nuernberg 0:1. Występujący w FC Nuernberg Bartosz Bosacki został ukarany czerwoną kartkę w ostatniej minucie sobotniego meczu 15. kolejki niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej z Borussią Moenchengladbach. Polak pojawił się na boisku zaledwie trzy minuty wcześniej!

Bayer Leverkusen z Jackiem Krzynówkiem przegrał u siebie z Herthą Berlin 1:2. Drużyna Polaka wyszła na prowadzenie w 20. minucie po bramce Dimitara Berbatowa. W drugiej połowie bramkę wyrównującą zdobył Yildiray Basturk, kilka minut później drugiego gola dla zespołu z Berlina dołożył Marcelinho. Krzynówek pojawił się na murawie w 69. minucie i zastąpił Roque Juniora.

Żurawski spudłował, ale wygrał

W 17. kolejce ligi szkockiej Celtic Glasgow pokonał na wyjeździe Aberdeen 3:1. Do podstawowej "11" Celtiku po kontuzji wrócił Maciej Żurawski. Od pierwszej minuty zagrał także Artur Boruc. W pierwszej części spotkania "Żuraw" miał okazję do zdobycia gola, jednak w sytuacji sam na sam w 30. minucie strzelił obok słupka bramki Essona. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania Żurawski opuścił boisko.

Z kolei Boruc tylko raz w pierwszych 45 minutach miał okazję do zaprezentowania swoich umiejętności, gdy w 14. minucie obronił uderzenie Byrne' a z 18 metrów. Na początku drugiej połowy nasz bramkarz obronił strzał Diamonda z 11 metrów, jednak bezradny był w 53. minucie po uderzeniu Jamie Wintera z 19 metrów.

Dzięki wygranej Celtic powrócił na pierwsze miejsce w tabeli (41 pkt.) i ma punkt przewagi nad Hearts.

Czyste konto Kuszczaka

Polski bramkarz West Bromwich Albion, Tomasz Kuszczak otrzymał notę "6" (skala 4-10) od dziennikarzy Sky Sports za mecz z Fulham Londyn (0:0).

W 22. kolejce Championship (druga liga angielska) zespół Kamila Kosowskiego Southampton zremisował na własnym boisku z Bunrley 1:1 (1:0). Reprezentant Polski grał przez całe spotkanie. Był aktywny, często centrował piłkę w pole karne rywali. Kosowski także dwa razy strzelał na bramkę gości. W 3. minucie jego strzał obronił bramkarz, a po zmianie stron piłka po uderzeniu Polaka przeleciała nad poprzeczką.

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych